Zaproszenia ślubne – od papieru, przez rodzaj druku, aż do rozdania gościom

Zaproszenia ślubne – zwyczajny kawałek papieru z imieniem i nazwiskiem gościa, który ma pojawić się na naszym weselu.

You are currently viewing Zaproszenia ślubne – od papieru, przez rodzaj druku, aż do rozdania gościom

Mogłoby się wydawać, że nie jest to temat nurtujący, spędzający sen z powiek i nie dający spokojnie dopić porannej kawy. Tymczasem.. No właśnie, tymczasem dla wielu osób, szczególnie takich, którym zależy na perfekcji, na dopięciu tak ważnego dnia w swoim życiorysie na ostatni guzik, jest to paląca i nader istotna kwestia.

W końcu ślub i wesele to nie lada okazja do świętowania w szczególny sposób, celebracja miłości i dzielenie się tym z innymi osobami. Zaproszenie na ślub wydaje się więc finalnie czymś więcej niż zwykłą kartką z datą i miejscem uroczystości, a wizytówką młodej pary, początkiem całego misternego przedsięwzięcia, przedsmakiem wspólnego świętowania pełnego emocji. Poszukiwanie idealnych zaproszeń może stać się dla nas wspaniałą przygodą, rytuałem początkującym wspólną podróż ludzi, których połączyła miłość.

Jakie zaproszenia wybrać?

Moglibyśmy napisać, że rynek pełen jest drukarni i sklepów papierniczych wszelkiej maści, więc wystarczy tylko zrobić porządny research i w końcu znajdziemy wymarzone zaproszenia. Czy uważamy, że jest tak w praktyce? Być może dla niektórych z Was jest to dobra metoda, być może macie dużo czasu i cierpliwości w zanadrzu, by przedzierać się przez gąszcz sklepów internetowych, małych i większych drukarni.. my jednak proponujemy podejść do tego tak, żeby wykonać najpierw własny, wstępny projekt.

Nie musi to być projekt graficzny – wystarczy wypisać na kartce lub arkuszu dokumentu tekstowego, jakie lubimy kolory, które fonty nam odpowiadają, czy lubimy minimalizm i prostotę, klasykę, a może chcemy czegoś z pompą i nietypowymi dodatkami (druk cyfrowy pozwoli na zrealizowanie każdego, najbardziej wymagającego projektu). Co również jest istotne przy tworzeniu zarysu zaproszenia? Wybór papieru do druku. A co ważniejsze, którą drukarkę wybrać? Sprawdźmy.

My szczerze i z ręką na sercu polecamy drukarnię cyfrową Zebra Druk w Krakowie.

Dlaczego polecamy akurat to miejsce? Ponieważ rekomendują je zarówno małe i duże przedsiębiorstwa, a także osoby prywatne, dzięki temu, że firma jest profesjonalna, zaangażowana, ma naprawdę szeroką ofertę oraz odznaczenie „eco friendly”, a firmy dbające o środowisko są coraz częściej wybierane przez klientów. Z naszych doświadczeń, a także wielu innych, wieloletnich klientów wynika, że eksperci z Zebra Druk znają się na drukowaniu kolorowym, wielkoformatowym i wielu innych usługach z zakresu druku cyfrowego.

Jaki papier spełni swoje zadanie?

Papieru do druku znamy kilka rodzajów: powlekany i niepowlekany (papier kredowy, papier offsetowy), syntetyczny, samoprzylepny, samokopiujący, kartony, tektury (introligatorskie), papiery ekologiczne (powlekane i niepowlekane), papiery ozdobne.

Nie wnikając w szczegóły każdego z wyżej wymienionych rodzajów tworzywa drukarskiego, zakładamy, że przy tworzeniu zaproszeń na wesele, zależy nam na papierze trwałym, odpornym, jak również estetycznie zadowalającym. Biorąc pod uwagę takie kryteria, polecamy papier o wysokiej gramaturze (czyli grubszy i dość sztywny), powlekany, ciekawym i trwałym wyborem będzie również papier kraftowy, czyli ekologiczny, o lekko chropowatej strukturze i naturalnych kolorach. Więcej o papier

W ramach dopełnienia proponujemy pełne zagłębienie się w temat i poruszenie jeszcze dwóch ważnych kwestii.

Zaproszenia składane. Źródło zdjęcia – https://zebradruk.pl/ksero-druk-skan/drukowanie/

Na co zwrócić uwagę podczas druku?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, na rodzaj papieru, na kolorystykę, dobór fontu. Należy również pochylić się ku temu, że druk cyfrowy jest jednym z najszybszych dostępnych na rynku, choć nie najtańszych, jednak przy dość standardowym nakładzie nie obciąży naszej kieszeni a na pewno będziemy zadowoleni przede wszystkim z szybkości usługi. Dodatkowym plusem, któremu możemy się przyjrzeć z pewnością jest to, że wykonanie naszego projektu będzie idealnym przełożeniem cyfrowej wersji, nasyconym kolorami, intensywnym i odwzorowany będzie każdy, najmniejszy detal.

Podsumowując, wybór materiału do stworzenia wymarzonych zaproszeń ślubnych, wykreowanie całego projektu a także decyzja o tym, gdzie wydrukować owe zaproszenia, które będą również pamiątką nie tylko dla nas, ale także dla naszych gości jest wyborem niezwykle istotnym i nie zawsze prostym – tutaj wszystko się zaczyna. Jesteśmy jednak przekonani, że powyższe wskazówki będą dla Was pomocne i wspierające w całym tym procesie.

Loading

Reklama
Reklama