1,5 % podatku dobrych ludzi rozdysponowane

Jak co roku o tej porze, wszyscy w koło myślą i rozmawiają o wypełnianiu PIT-ów. Już drugi rok możemy przekazywać na wybrany cel 1,5% podatku. Pewnie większość z nas robi to w ogóle nie myśląc o tym co dalej się dzieje z tymi pieniążkami . Jednak my z chęcią Wam się pochwalimy.

You are currently viewing 1,5 % podatku dobrych ludzi rozdysponowane

Po raz kolejny dzięki Wam udało nam się polepszyć życie w schronisku naszych piesków! I to tych najbardziej wymagających, a mianowicie naszych schorowanych staruszków. Udało nam się dokończyć remont kojców zewnętrznych Inga i Klaus. Jest to specyficzne miejsce, zamieszkują je duże, często już schorowane stare pieski. Takie pieski mają już problem z ustaniem na łapkach, a dzięki temu że mają sporą przestrzeń, to nawet jak się przewrócą, to nie zrobią sobie krzywdy. Zimą mają ciepłe schronienie w wewnętrznej części kojca, za to latem z chęcią wygrzewają się w części zewnętrznej. Aby mogły to robić bezpiecznie wymieniliśmy wszystkie ścianki, ponieważ stare były już poniszczone przez rdze i często się wyłamywały, co mogło zagrażać naszym pieskom.

Wymieniona została również posadzka , co daje nam możliwość łatwiejszego utrzymania czystości. Ale z 1,5% skorzystały nie tylko psiaki. W schronisku mamy sporą gromadkę kotów i nie wszystkie z nich mają ochotę grzecznie siedzieć i czekać na adopcje. Okazało się, że część z nich odkryła w sobie duszę wędrowcy i notorycznie uciekała nam z kociego wybiegu. Na różne sposoby próbowaliśmy temu zapobiegać, jednak za każdym razem nasi podopieczni okazywali się sprytniejsi od nas. W końcu, dzięki pieniążkom z 1,5 %, wynajęliśmy fachowców, którzy solidnie zabezpieczyli koci wybieg. Odświeżyli przęsła i słupki. Zamontowali wsporniki na których rozciągnęli porządną siatkę. Teraz już mamy pewność, że żaden z kotków się nie wymknie i wszystkie pozostaną bezpieczne.

Jednym z wyzwań, które nas czekają w najbliższym czasie jest zmiana ogrzewania. Obecnie jedynym źródłem ciepła jest stary kopciuch, który w tym roku zaczął się często psuć. Dlatego w tym roku zbieramy na wymianę ogrzewania, chcemy zainwestować w panele fotowoltaiczne oraz wymienić piec na pompy ciepła. Chcemy aby nasz rozwój był korzystny nie tylko dla nas, ale również dla środowiska.

 

 

Wszyscy doskonale wiemy jaką obecnie mamy sytuację ekonomiczną w Polsce, że wszystko znacząco podrożało, materiały i usługi, praktycznie w każdej dziedzinie jest odczuwalny wzrost cen. Nasze przedsięwzięcia wyniosły nas ok. 169 tys. złotych. Nigdy nie dalibyśmy rady bez Waszego wsparcia, gdybyście nie pamiętali o nas podczas wypełniania PIT-ów.

Dlatego co roku tak bardzo nam zależy na zachęceniu Was do dalszego wsparcia. Dzięki temu będziemy dalej mogli się rozwijać i poprawiać warunki życia naszych podopiecznych. Niektórzy z nich są tu tylko na chwilę, ale inni niestety już do końca swoich dni, dlatego naszym marzeniem jest aby ich życie, choćby w schronisku, było możliwie najlepsze. Lepsze od tego, którego doświadczyli.

WSPÓLNIE PRZYWRÓĆMY ZWIERZĘTOM WIARĘ W LUDZI!

PS. Jeśli potrzebujesz pomocy w rozliczeniu podatku zachęcamy do skorzystania z darmowego programu PITax (również online).

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000213078/

Schronisko Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej

tel. 757780412

Zapraszamy na stronę www.schroniskodg.pl

Loading

Reklama
Reklama