10 września – Dniem Otwartych Zabytków w Niemczech

W niedzielę, 10 września, przypada kolejna edycja Dnia Otwartych Zabytków w Niemczech. Pod hasłem „Talent Zabytek” również w Görlitz otworzą się dla odwiedzających liczne obiekty, wśród nich niedostępne na co dzień, jak wieża na Winnym Wzgórzu, czy kamienice przy Melanchthonstraße 47, Bahnhofstraße 37, Demianiplatz 56 i James-von-Moltke-Straße 13. Tegoroczne wydarzenie odbywa się po raz 30. w całych Niemczech.

You are currently viewing 10 września – Dniem Otwartych Zabytków w Niemczech

Informacje o otwartych obiektach w Görlitz znajdują się w broszurze z programem, która jest dostępna w  wielu punktach w mieście m.in. Galeria przy Brüderstraße 9 | Görlitz-Information, Obermarkt 32 | ratusz techniczny przy Hugo-Keller-Straße 14 | ratusz przy Untermarkt 6-8) oraz jest do pobrania na stronie internetowej miasta Görlitz.

 

 

Informacje i program wydarzeń innych miast są dostępne na stronie internetowej Niemieckiej Fundacji Ochrony Zabytków.

Jarmark Rzemiosła

W ramach Dnia Otwartych Zabytków odbędzie się tradycyjny jarmark rzemiosła w godzinach 10:00-18:00. W historycznym otoczeniu Dolnego Rynku rzemieślnicy zaprezentują swoje umiejętności i opowiedzą o dawnych umiejętnościach artystycznych i doświadczeniach, które były niezbędne m.in. do budowy i dekorowania wnętrz budynków w minionych stuleciach. Paleta zawodów  i wyrobów rzemieślniczych sięga od tokarza w drewnie, snycerza, szklarza z mobilną pracownią grawerowania szkła, wyrobów ze skóry i wełny, dzianin i koronek, ceramiki bolesławieckiej, biżuterii emaliowanej po pierniki. Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Orkiestra Pokazowa, Chór Szantowy z Görlitz i zespół Sax Brass Band ze sceny zapewnią program muzyczny. Nie zabraknie oferty gastronomicznej.

Źródło: Urząd Miasta Görlitz

Loading

Reklama
Reklama