Zostali zatrzymani przy granicy z Niemcami

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali pięciu cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów.

You are currently viewing Zostali zatrzymani przy granicy z Niemcami

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie prowadzą kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Podczas prowadzenia takich kontroli funkcjonariusze zatrzymali obywatela Uzbekistanu, który udzielał pomocy 5 obcokrajowcom w popełnieniu przestępstwa polegającego na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej.

Do zatrzymania doszło w czwartek 2 lutego w powiecie zgorzeleckim, na jednej z dróg prowadzących do granicy z Niemcami. Kierujący autem osobowym 30-letni obywatel Uzbekistanu przewoził 5 innych cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów stwierdzających tożsamość i obywatelstwo. Cudzoziemcy podają, że są obywatelami Syrii i że szlakiem bałkańskim poprzez Turcję dotarli na Słowację, gdzie otrzymali potwierdzenie pobytu cudzoziemca.

Obywatel Uzbekistanu został zatrzymany za udzielenie pomocy 5 migrantom w przekroczeniu wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec.

Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, obywatel Uzbekistanu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zabrał samochodem osobowym 5 Syryjczyków ze Słowacji,  a następnie jadąc tranzytem przez Polskę, miał przekroczyć wbrew przepisom granicę państwową z Polski do Niemiec.

30-latek usłyszał zarzuty, przyznał się do nich i dobrowolnie poddał się karze 1 roku  pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 3 lata.

Syryjczycy natomiast przekazani zostali na Słowację w ramach readmisji.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Loading

Reklama
Reklama