ZAWIDÓW – Zawidowscy seniorzy otrzymali opaski życia

Trzynastu zawidowskich seniorów skorzystało z propozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i otrzymało tzw. „opaski życia”, które gwarantują im opiekę na odległość.

You are currently viewing ZAWIDÓW – Zawidowscy seniorzy otrzymali opaski życia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie rozdał seniorom opaski bezpieczeństwa połączone z usługą teleopieki. Na zakup trzynastu opasek bezpieczeństwa placówka otrzymała większość środków z Programu „Korpus Wsparcia Seniora”, pozostałą kwotę zabezpieczyła gmina.

Opaska telemedyczna wyglądem przypomina elektroniczny zegarek na rękę. Wyposażona jest m.in. w przycisk SOS, dzięki któremu jego właściciel w razie potrzeby łączy się z dyspozytorem. A ten powiadamia służby medyczne o sytuacji seniora i wzywa natychmiastową pomoc.

 

 

Opaska poza przyciskiem SOS ma wbudowany detektor upadku, lokalizator GPS oraz mierzy  puls, ciśnienie, saturację i temperaturę. Poprzez aplikacje odczyty z opaski mogą być śledzone w telefonie przez seniora lub bliską mu osobę.

Zanim zawidowscy seniorzy otrzymali opaski, przeszli podstawowe szkolenie z obsługi urządzenia, które przeprowadzili pracownicy MOPS.

Źródło: zawidow.eu

Dodaj komentarz

Ten post ma jeden komentarz

  1. Jhgghk

    Chyba raczej wybrani bo jest o wiele więcej starszych osób w Zawidowie.

Reklama
Reklama