ZAWIDÓW – Piotr Kosewicz Wicemistrzem Świata!

14 medali, w tym pięć złotych, wywalczyli polscy paralekkoatleci na X Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Paryżu. Wśród medalistów nie zabrakło naszego „człowieka z tytanu” Piotra Kosewicza, który wywalczył srebrny medal w rzucie dyskiem i tym samym został Wicemistrzem Świata!

You are currently viewing ZAWIDÓW – Piotr Kosewicz Wicemistrzem Świata!

Ponad 1200 zawodników ze 103 krajów wzięło udział w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, które odbyły się między 8 a 17 lipca br. w Paryżu. Polskę reprezentowało 42 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnościami oraz 3 przewodników.

 

 

Niezawodny okazał się nasz Mistrz Olimpijski z Tokio (2021) – Piotr Kosewicz, który na tej prestiżowej imprezie, po niewielkich przetasowaniach, wywalczył srebrny krążek.

Ten medal znaczy dla mnie bardzo dużo, bo można powiedzieć, że zmierzam ku końcówce kariery – stwierdził po ceremonii medalowej Piotr Kosewicz. – Nie ma się co oszukiwać, mój PESEL mówi wprost: 49 pękło, 50 na karku. Niektórzy się zastanawiają, co ja jeszcze robię w sporcie, jak ja to robię, że zdobywam medale? Po prostu, jakoś jeszcze zdobywam i daję radę, choć nie jest lekko. Dziękuję mojej trenerce Małgorzacie Niedźwieckiej.  Dziękuję Kibicom! Dziękuję najbliższym za wsparcie. Jak zawsze napędza mnie dobra energia Polskiej Grupy Energetycznej!

Z całego serca gratulujemy Piotrowi zaszczytnego miejsca na podium!

Ostatecznie Polska zajęła 10. miejsce w klasyfikacji medalowej Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Paryżu, przywożąc do kraju pięć złotych medali, sześć srebrnych i trzy brązowe.

Fot. Bartłomiej Zborowski

Źródło: Zawidow.eu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

 1. My Cha Cha

  Gratulacje i ogromne brawa dla Pana Piotra i Wszystkich Wspaniałych Reprezentantów naszego Kraju za siłę, cierpliwość i wytrwanie w tym Co robicie dla Polski!
  Przykre jest tylko to, że „Wielkość” Waszą doceniamy głównie my – znajomi, rodzina, szarzy obywatele a nie Ci którzy tak się poprzyklejali du…ami do „stołków”, że zapomnieli, że to Wy ten kraj reprezentujecie a nie oni.
  Smutne ale prawdziwe.

  1. Anonim

   Gratulacje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama