PIEŃSK – Wioska Tajemnic w Bielawie Dolnej

W latach 2010-2022 region wzdłuż Nysy Łużyckiej doświadczył dużego wzrostu inwestycji. Po obu stronach rzeki w ramach projektu „Przygoda z Nysą” rozbudowano infrastrukturę turystyczną, szlaki piesze, rowerowe, konne oraz znacznie zwiększono możliwości uprawiania kajakarstwa. Wybudowano lub zmodernizowano obiekty sportu i rekreacji.

You are currently viewing PIEŃSK – Wioska Tajemnic w Bielawie Dolnej

Z dużym zainteresowaniem śledziłem zmiany jakie powstawały w rejonie Bielawy Dolnej. Przed wybudowaniem mostu pontonowego na Nysie Łużyckiej – na drugą stronę rzeki można było dostać się za pomocą promu:

Bywałem na polskiej i niemieckiej stronie w czasie Festiwalu  „FOLKLORUM – igrzyska turisedyjskie”,  który odbywał się co roku w pierwszy weekend września. Tegoroczna jubileuszowa edycja odbędzie się po raz ostatni.

Niewątpliwie miejsce to stanowi ogromną atrakcję, nie tylko dla dzieci ale także dla dorosłych:

Po latach postanowiłem ponownie odwiedzić wioskę. Gdy dotarłem na miejsce okazało się, że wszystkie bramy, które przed laty były otwarte, obecnie są zamknięte na kłódki a wejście na teren wioski jest płatne. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą, dlatego zanim wybierzecie się do Wioski Tajemnic w Bielawie Dolnej – sprawdźcie cennik:

Fot. Mariusz Pozorski

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  No i prawidłowo , koszta utrzymania i dbania o czystość itp. choć ceny trochę wysokie,

 2. Anonim

  Witam .w ramach rzetelności informacji prosze również podać ,ze po godzinie 16tej ceny biletów są inne.taka informacje Pan Redaktor również otrzymał.

 3. Mariusz Pozorski

  Do – Anonim. Podane informacje są zgodne z tym co opublikowane jest w cenniku na stronie Kulturinsel.

 4. swobodz

  Nysa jest wewnątrzna rzeka niemiec!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama