SULIKÓW – Dni Pola z Kukurydzą

Dzisiaj w gminie Sulików odbyły się Dni Pola z Kukurydzą organizowane przez Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. i Worpol Sulików Sp. z o.o

You are currently viewing SULIKÓW – Dni Pola z Kukurydzą

Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.

Dni Pola z kukurydzą to niezwykle istotne wydarzenie dla lokalnych rolników. To nie tylko okazja do spotkania się z ekspertami, ale również doskonała możliwość zapoznania się z najnowszymi metodami i środkami związanymi z produkcją polową, zwłaszcza w kontekście różnorodnych odmian kukurydzy.

 

 

Wydarzenie to miało duże znaczenie jako platforma wymiany informacji. Dzięki prezentacji kolekcji 25 odmian kukurydzy różnych firm hodowlanych, rolnicy z powiatu zgorzeleckiego mogli poszerzyć swoją wiedzę, co przełoży się w przyszłości na podniesienie jakości ich pracy.

Bogata gama prezentowanych odmian kukurydzy dodatkowo wzbogaciła wiedzę i doświadczenie uczestników, umożliwiając im dokładne zapoznanie się z różnymi aspektami uprawy tej rośliny, tj. ocena skuteczności zabiegów chemicznych i nawozowych, czy zapoznanie się z zastosowaniem biostymulatorów.

Źródło: Powiat Zgorzelecki

Loading

Reklama
Reklama