Studenci „Kryminologii” z wizytą w zgorzeleckiej komendzie

W sobotę siedzibę zgorzeleckiej komendy odwiedzili wraz z wykładowcą studenci kryminologii z Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie Filia w Zgorzelcu.

You are currently viewing Studenci „Kryminologii” z wizytą w zgorzeleckiej komendzie

Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu odwiedzili studenci III roku studiów na kierunku „Kryminologia” z Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie Filia w Zgorzelcu. Spotkanie rozpoczęło się od przekazania informacji na temat trwającego naboru do służby w Policji. Studenci dowiedzieli się, jakie wymogi należy spełnić oraz co trzeba zrobić, aby przystąpić do rekrutacji. Omówiono dokumentację, jaką należy przedłożyć oraz jak wyglądają poszczególne etapy naboru.

Funkcjonariusze opowiedzieli o specyfice służby w Policji, przybliżyli strukturę organizacyjną i zadania poszczególnych wydziałów.

Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyło się wystąpienie technika kryminalistyki, który opowiadając o swojej pracy pokazywał wykorzystywany sprzęt. Studenci mogli między innymi zobaczyć walizkę i przyrządy do zabezpieczenia śladów, jak wygląda badanie zabezpieczonych substancji przy użyciu spektrometru, a także jak odbywa się pobieranie odbitek linii papilarnych nie tylko za pomocą urządzenia do elektronicznego daktyloskopowania ale również metodą tuszową. Na sam koniec technik pokazał wyposażenie ambulansu kryminalistycznego.

Wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 47 87 322 14 lub osobiście w siedzibie komendy przy ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 12G.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama