Strażacy z OSP Pieńsk podsumowali rok 2022

Celem walnego zebrania sprawozdawczego jednostki OSP Pieńsk, które odbyło się w sobotę 18 lutego 2023r., było podsumowanie działalności za rok 2022, oraz przedstawienie projektu planu działalności i planu finansowego na rok 2023.

You are currently viewing Strażacy z OSP Pieńsk podsumowali rok 2022

W zebraniu uczestniczyli członkowie czynni, oraz honorowi jednostki OSP Pieńsk.

Swoją obecnością zaszczycili nas również wspaniali goście:
🔹Burmistrz Gminy Pieńsk Jan Magda
🔹Wiceprezes Oddziału Gminnego oraz zastępca Burmistrza Gminy Pieńsk
Adriana Wojdak
🔹Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu Waldemar Błauciak
🔹Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu Starszy Kapitan Grzegorz Fleszar.

Na wstępie Naczelnik Mirosław Kropa przywitał przybyłych gości i druhów, gdzie wspólnie uczciliśmy minutą ciszy wszystkich zmarłych strażaków.

Przedstawiono plan zebrania, po czym przystąpiono do jego realizacji.
W pierwszej kolejności odbyły się odznaczenia i nagrody. Dla wzorowych strażaków, którzy mieli zaszczyt przyjąć odznaczenie z rąk Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu Waldemara Błauciaka oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu Starszego Kapitana Grzegorza Fleszara.

Odznaczenia za wysługę lat w naszej jednostce, druhowie mieli przyjemność otrzymać od Wiceprezes Oddziału Gminnego, jednocześnie Zastępcy Burmistrza, Pani Adriany Wojdak w asyście Burmistrza Pana Jana Magda.

Wszyscy nasi zebrani goście, mieli również przyjemność odznaczyć naszego honorowego druha Zenona Gajzlera, za wysługę 45 lat w straży.

Dyplomy uznania od Zarządu OSP Pieńsk, otrzymało również trzech naszych druhów, którzy w minionym roku wyjeżdżali do zdarzeń najwięcej razy. Czyli powyżej 50 % wszystkich wyjazdów. W liczbach to ponad 120 wyjazdów.

Na sam koniec, specjalną statuetkę i dyplom uznania z rąk Zarządu OSP Pieńsk, otrzymał nasz druh Krystian, który wykazał się olbrzymią odwagą, empatią i bohaterstwem względem drugiego człowieka. Gdyby nie ten dzielny młody człowiek, ktoś stracił by swoje życie. Działał szybko, bezinteresownie i nie zważał na niebezpieczeństwo, pomimo tego że nie był na akcji.

Jesteśmy dumni, że mamy w swoich szeregach takiego człowieka.

Następnie przedstawiono sprawozdania z działań jednostki, w tym także finansowych.
Zarządowi za rok 2022 udzielono jednogłośnie absolutorium.
Przedstawiono również plany finansowe i plan działania na rok 2023.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy wyrazili uznanie dla naszej działalności.

Ważną chwilą podczas zebrania, było przekazanie od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, ciężkiego zestaw ratownictwa technicznego LUKAS,
za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również przybyłym gościom i strażakom.
Dziękujemy za każde ciepłe słowa, które padły w naszą stronę, które są budujące i zachęcają nas do dalszej pracy na rzecz wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Jan Magda, oraz zastępcy Burmistrza Pani Adrianie Wojdak, oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej w Pieńsku i wszystkim radnym, za czynne wsparcie finansowe naszej jednostki i za rewelacyjnie układającą się współpracę.

Za każdym strażakiem stoi kobieta, która wspiera go z całych sił. Dziękujemy żonom, mamom i wszystkim paniom, które przyczyniły się do przygotowania poczęstunku. Szczególne podziękowania dla Pani Wiktorii za niespodziankę w postaci ciasta z wozem strażackim.

Kiedy zebranie dobiegło końca, zaproszono wszystkich na poczęstunek, który przygotowali druhna i druhowie z naszej jednostki.

 

Źródło: OSP Pieńsk

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. straszak marunio majko

    przyjmniecie mnie do straży? kogoś bym podpalił. Ale puźniej zagasze. jeste odważny i nikogo sie nie boje

  2. .

    Brakuje w szeregach starej ekipy z hermankiem. Czuj duch!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama