Straż Graniczna przeciwdziała nielegalnej migracji

Turcy i Afgańczycy zostali zatrzymani przez Straż Graniczną. Wszyscy trafili do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

You are currently viewing Straż Graniczna przeciwdziała nielegalnej migracji

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca, za usiłowanie niezgodnego z prawem przekroczenia granicy państwowej, z Polski do Niemiec, zatrzymali dwóch obywateli Turcji, oraz pięciu młodych mężczyzn podających się za obywateli Afganistanu.

We wtorek 27 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu  prowadzili w pobliżu polsko-niemieckiej granicy kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Podczas tych kontroli zatrzymali 7 cudzoziemców (dwóch podających się za obywateli Turcji oraz pięciu podających się za obywateli Afganistanu).

Przeprowadzona wobec nich kontrola wykazała, że nie posiadają oni żadnych dokumentów uprawniających do przekraczania granicy państwowej oraz do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju. Ponadto cudzoziemcy oświadczyli, że jechali do Niemiec.

Z uwagi na nielegalny pobyt w Polsce oraz brak jakichkolwiek dokumentów potwierdzających ich tożsamość i obywatelstwo cudzoziemcy na podstawie postanowienia sądu umieszczeni zostali w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Źródło/fot.: NOSG

Loading

Reklama
Reklama