Sprawdź limity w swoim banku

Chociaż do codziennych płatności najchętniej wykorzystujemy karty płatnicze, zdarza się, że do bankomatów ustawiają się kolejki. Jedną z przyczyn są ustalone przez banki limity jednorazowych i miesięcznych wypłat. Przypominamy, ile gotówki można wypłacić w bankomatach popularnych banków.

You are currently viewing Sprawdź limity w swoim banku

Coraz częściej wybieramy płatności bezgotówkowe. Według najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego wartość transakcji wykonywanych za pomocą kart płatniczych w III kwartale 2022 r. wyniosła 287,8 mld zł, co oznacza wzrost o 3,7 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Jednocześnie spadła liczba bankomatów. Na koniec września 2022 r. funkcjonowało ich w Polsce 21 207, o 294 mniej niż w poprzednim kwartale. Za to wypłat było więcej i na większą łączną kwotę. To pokazuje, że Polacy wciąż potrzebują i chcą korzystać z gotówki.

Jeśli potrzebujemy dużej ilości gotówki, np. kilkudziesięciu tysięcy złotych, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wypłacenie pieniędzy w placówce. Czasem nawet warto wcześniej zadzwonić, aby bank był przygotowany do większej wypłaty. A ile możemy wypłacić z bankomatu? Decydują o tym limity ustalone przez bank, ale też bankomaty, z których korzystamy (np. większą sumę wypłacimy, korzystając z bankomatu, który należy do naszej placówki bankowej).

 

 

Maksymalna kwota zależy od banku

W bankomacie Pekao dzienny limit wypłat to 1 tys. zł. Możemy zwiększyć go do 3 tys. zł. Limit miesięczny to 5 tys. zł. Limit wypłaty z bankomatu PKO BP za pomocą karty wynosi od 600 do 15 tys. zł, jednak domyślny limit ustawiony przez bank to tylko 5 tys. zł. Limit wypłaty gotówki z bankomatu mBank to 10 tys. zł i nie można go zwiększyć. Przy jednej transakcji kwota ta będzie o wiele mniejsza – 4 tys. zł

Dzienny limit wypłaty z bankomatu Millenium to od 2 do nawet 20 tys. zł. Limit wypłat z bankomatu ING to z kolei tylko 10 tys. zł. Klient nie może go już zwiększyć. W sieci Euronet obowiązuje obecnie wyjątkowo niski limit jednorazowej wypłaty gotówki — tylko 800 zł. W Santander Bank dzienny limit wypłat dotyczy nie tylko kwoty, która wynosi od 2 do 15 tys. zł, ale również ilości transakcji: max. 10 dziennie.

Jeśli chodzi o limit wypłat z bankomatu Credit Agricole, bank nie narzuca limitu odgórnego. To klient sam ustala limit miesięczny i dzienny.

Źródło: nbp.pl, zadluzenia.com, pomorska.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. rzołnież walerek psk

    pis wam zabierze gotowke,ale dalej idioci na nich glosujcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama