AKTUALIZACJA – Śmiertelny wypadek na DW nr 352

W dniu 05.02.2024 r. na 26 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 352 między miejscowościami Działoszyn i Bogatynia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

You are currently viewing AKTUALIZACJA – Śmiertelny wypadek na DW nr 352
 W wyniku zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym śmierć na miejscu poniósł kierowca osobówki. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 4 zastępy z JRG Bogatynia, OSP Działoszyn, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
AKTUALIZACJA

Dzisiaj rano, po godzinie 4:00 dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na 26 kilometrze drogi wojewódzkiej numer 352Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe oraz policjanci z bogatyńskiego komisariatu oraz Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, 24-letni kierujący pojazdem marki Audi na chwilę obecną z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Volvo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierujący osobówką poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni na drogach. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić siebie i innych na utratę życia albo zdrowia.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama