SILNE WIATRY W POWIECIE ZGORZELECKIM

W dniach 03 i 04 października br. zastępy straży pożarnej z powiatu zgorzeleckiego wyjeżdżały 20 razy do usuwania skutków nawałnicy.

You are currently viewing SILNE WIATRY W POWIECIE ZGORZELECKIM

Akcje straży pożarnej miały miejsce na terenie:

– gminy Bogatynia – 5 zdarzeń,
– miasta Zgorzelec – 4 zdarzenia,
– gminy Zgorzelec – 3 zdarzenia,
– gminy Sulików – 3 zdarzenia,
– gminy Węgliniec – 4 zdarzenia
– gminy Pieńsk – 1 zdarzenie

 

 

Strażacy przede wszystkim wyjeżdżali do powalonych i połamanych drzew, które blokowały szlaki komunikacyjne, w tym drzewo z torów kolejowych w Krzewnie.

W trakcie prowadzenia powyższych działań o godzinie 02:56 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Św. Jana Pawła II w Bogatyni. Kierujący akcją po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdził, że pożarem objęty jest budynek wielorodzinny na I piętrze i poddaszu, a pożar jest w rozwiniętej fazie. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. W chwili przybycia na miejsce straży pożarnej wszyscy lokatorzy znajdowali się poza budynkiem. Dwóm osobom udzielana była pomoc przez ratowników medycznych.
W związku z brakiem możliwości użytkowania lokali i konieczności zapewnienia lokali zastępczych na czas wyłączenia z użytkowania budynku, na miejsce prowadzonych działań przybyli przedstawiciele GCZK w Bogatyni, którzy zapewnili lokale zastępcze potrzebującym mieszkańcom.

PRZYPOMINAMY:
Silne wiatry i burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi, które występują coraz częściej i charakteryzują się różnorodną dynamiką. Warto przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa: https://www.gov.pl/web/kgpsp/burze-i-silny-wiatr.

Loading

Reklama
Reklama