Ruszają prace modernizacyjne na ul. Konarskiego

Od 16.05.2023r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, a następie wykonawca przystąpi do robót rozbiórkowych, w tym frezowania jezdni.

You are currently viewing Ruszają prace modernizacyjne na ul. Konarskiego

Wydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta Zgorzelec informuje, że wykonawca robót budowlanych firma ABM ZGORZELEC I Sp. z o.o. Sp. komandytowa pozyskała zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu drogowego i zabezpieczenia robót w pasie drogowym ulicy Konarskiego.

W pierwszej kolejności będą prowadzone prace w IV etapach. Z I etapu tymczasowej organizacji ruchu zostanie wydzielony odcinek od ul. Staszica (na wysokości wjazdu do przedszkola „vis a vis” skweru im. Ks. J. Popiełuszki) do zbiegu ulicy Domańskiego, ul. Warszawskiej i ul. Dąbrowskiego.

  • Etap I, II i III będzie polegać na przebudowie pasa jezdni ul. Konarskiego, natomiast podetapy (a, b, tj. strona lewa i strona prawa) na przebudowie chodników i parkingów ul. Konarskiego.
  • Etap IV dotyczy skrzyżowania ul. Konarskiego.

Ruch pieszy odbywać się będzie po placu budowy wyznaczonymi odcinkami.

Wykonawca robót na bieżąco będzie starał się informować mieszkańców bloków, instytucji oraz przedsiębiorców będących bezpośrednio przyległych do placu budowy o planowanych czasowych zamknięciach dojazdu bądź innych utrudnieniach związanych z organizacją procesu budowlanego.

Wykonawca prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się po placu budowy. Za utrudnienia w ruchu jak i uciążliwości wynikające z prowadzenia robót Urząd Miasta serdecznie przeprasza.

O rozpoczęciu realizacji kolejnych etapów robót będziemy informować na bieżąco. Prace budowlane zgodnie z umową powinny zakończyć się do grudnia 2023r.

Przebudowa ul. Konarskiego jest realizowana w ramach inwestycji finansowej ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Mieszkasz w strefie i masz abonament? Skontaktuj się z biurem strefy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. informuje, iż ze względu na przebudowę zostaje zawieszona Strefa Płatnego Parkowania na ulicy Konarskiego w Zgorzelcu.

Osoby posiadające aktywne abonamenty parkingowe obowiązujące przy ulicy Konarskiego proszone są o kontakt z Biurem Obsługi Strefy Płatnego Parkowania  w celu przepisania abonamentów na inne miejsca parkingowe Strefy Płatnego Parkowania znajdujące przy sąsiednich ulicach.

Strefa zostaje zawieszona do czasu zakończenia przebudowy ulicy.

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania

ul. Daszyńskiego 70/1b , 59-900 Zgorzelec

czynne: poniedziałek – piątek

w godzinach od 8:00 do 17:00

tel. 75 77 15 914

www.mpgk.zgorzelec.pl

Źródło: WPRI | UM

Loading

Reklama
Reklama