Racjonalnie gospodarujmy wodą

Zgodnie z prognozami pogody najbliższe dni w Zgorzelcu będą deszczowe, natomiast przyszły tydzień zapowiada się upalnie. Prosimy mieszkańców, a zwłaszcza działkowiczów, o racjonalne gospodarowanie wodą.

You are currently viewing Racjonalnie gospodarujmy wodą

W obliczu coraz częstszych i bardziej ekstremalnych upałów, racjonalne gospodarowanie wodą stało się jednym z najważniejszych wyzwań całego społeczeństwa, nie tylko zgorzeleckiego. Ważne jest, aby każdy z nas zdawał sobie sprawę z faktu, że woda jest zasobem ograniczonym i musimy ją oszczędzać.

W najbliższych dniach łap wodę do podlewania

Już dziś nadarzy się okazja, aby nałapać wody deszczowej do wszelkiego rodzaju zbiorników, która za kilka dni, podczas nadchodzącego skwaru, będzie wykorzystana do podlewania upraw. To bardzo prosty i skuteczny sposób, który pozwala na zdobycie wody w sposób ekologiczny, a zarazem z dbałością o własną kieszeń. Staje się to dodatkowo ważne w obliczu prognozowanych upałów na przyszły tydzień.

 

 

Już wkrótce wysokie temperatury i związana z nimi susza

PWiK Nysa sp. z o.o. apeluje, aby w czasie nadchodzących niebawem upałów rozważnie i możliwie oszczędnie korzystać z wody oraz ograniczyć do minimum podlewanie przydomowych ogródków i trawników wodą z sieci wodociągowej. Pobór wody do basenu czy podlewania, mycie samochodu czy podjazdu, może spowodować, że w danym momencie zabraknie wody do celów socjalno–bytowych. Zbyt duże zużycie wody powoduje obniżenie ciśnienia w sieci, które może doprowadzić do przerw w dostawie wody dla mieszkańców końcowych sieci wodociągowych.

Racjonalne gospodarowanie wodą jest kluczowe, zarówno podczas upałów, jak i na co dzień. Dzięki temu oszczędzamy wodę i środki w naszych portfelach, chronimy środowisko i zapewniamy stały dostęp do wody samym sobie, zwierzętom oraz roślinom.

Dlaczego warto łapać wodę deszczową przy uprawie roślin?

Oszczędność wody – uprawa roślin wymaga dużych ilości wody, a korzystanie z wody deszczowej pozwala na jej oszczędzanie, zwłaszcza w suchych regionach.

Oszczędność pieniędzy – woda deszczowa jest bezpłatna i naturalna, co oznacza, że nie trzeba płacić za nią, ani jej transportować.

Korzystna dla roślin – woda deszczowa jest naturalnym, bogatym w naturalne składniki źródłem wody dla roślin, co wpływa na ich zdrowie i wzrost.

Źródło wody w okresie suszy – w okresie wysokich temperatur, woda z sieci może być ograniczona lub wyłączona, stanowi zatem alternatywne źródło wody do podlewania, które jest dostępne w każdym czasie.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama