Przed nami miejski Dzień Dziecka

Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na Wielki Festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 1 czerwca (sobota) w Parku im. A. Błachańca przy Forcie Bolka i Lolka i będzie obfitować w różnorodne atrakcje.

You are currently viewing Przed nami miejski Dzień Dziecka

Rozpoczniemy grą terenową pt. „W poszukiwaniu złota Europy”. Start o godz. 12:30 przy Miejskim Domu Kultury, gdzie każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy zawierający podpowiedzi i wskazówki.

Zadaniem uczestników gry będzie odnalezienie na terenie Parku Nadnyskiego i parku im. A. Błachańca stanowisk państw Unii Europejskiej. Na każdym stanowisku czekać będą na Was zadania bazujące na tradycyjnych dyscyplinach sportowych i zabawach ruchowych, które są popularne w poszczególnych krajach. Będą to m.in.: bawarskie kręgle, Möllky, wieża Froebla i nauka podstaw Flamenco.

 

 

Od godziny 14:00 przy Forcie Bolka i Lolka na małych mieszkańców czekać będzie festiwal frajdy –  koncert piosenek dziecięcych w wykonaniu podopiecznych Ernestyny Adamowicz, trening rytmiki i tańca z Inną Błaszczyk, nauka cyrkowych sztuczek, wielkie (darmowe) dmuchańce i wiele, wiele innych!

Ponadto w ramach projektu „20 LAT RAZEM W UE!” odbędzie się plener malarski oraz warsztaty z budowania konstrukcji pływających. O godz. 17:00 Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry zaprezentuje plenerowy spektakl teatralny pt. „Karmelek” – napisaną wierszem sztukę, pełną humoru i działań, w które wciągana jest publiczność. Widowisko dla najmłodszych rozpocznie „Street Art na pograniczu”, czyli cykl wakacyjnych spotkań z teatrem i muzyką.

Liczymy oczywiście na piękną pogodę, ale w razie deszczu spektakl i część działań przeniesiemy do MDK.

Źródło: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama