Poszukiwani zatrzymani przez nadodrzańskich funkcjonariuszy (Zgorzelec, Wrocław, Poznań)

Funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu ostatnich dwóch dni (13-14 lutego) zatrzymali czterech poszukiwanych Polaków, z których jeden ścigany był aż 13 listami gończymi. Trzech mężczyzn trafiło do aresztów śledczych, natomiast ostatni zapłacił zaległą, wysoką karę grzywny.

You are currently viewing Poszukiwani zatrzymani przez nadodrzańskich funkcjonariuszy (Zgorzelec, Wrocław, Poznań)

We wtorek 13 lutego funkcjonariusze SG z Wrocławia-Strachowic podczas odprawy samolotu rejsowego z Amsterdamu zatrzymali 45-letniego Polaka, poszukiwanego przez organy ścigania za kradzieże. Mężczyzna miał zasądzoną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Po potwierdzeniu aktualności zlecenia, Polaka doprowadzono i przekazano funkcjonariuszom świdnickiego aresztu śledczego.

W tym samym dniu poznańscy funkcjonariusze SG wylegitymowali i zatrzymali 38-letniego Polaka, który przyleciał z Birmingham w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania z Kwidzynia za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego i miał do odbycia karę 50 dni pozbawienia wolności, z możliwością jej zamiany na karę grzywny w wysokości 2 tys. złotych. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, 38-latek skorzystał z tej możliwości i wpłacił na rzecz sądu wyznaczoną karę grzywny.

 

 

Kolejna poszukiwana osoba to 53-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, którego funkcjonariusze SG ze wspólnego polsko-niemieckiego patrolu z Ludwigsdorf 13 lutego zatrzymali w autokarze relacji Warszawa-Monachium. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że nasz rodak jest ścigany przez krakowski wymiar sprawiedliwości za podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i ma zasądzoną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Strażnicy graniczni, po potwierdzeniu aktualności zlecenia,  przekazali mężczyznę do aresztu śledczego w Jeleniej Górze.

Z kolei 14 lutego funkcjonariusze SG ze Zgorzelca przyjęli od niemieckiej policji 26-letniego obywatela Polski, który pomimo młodego wieku już posiadał bardzo bogatą kartotekę. Służby niemieckie wydaliły naszego rodaka po odbyciu kary pozbawienia wolności za liczne kradzieże na terytorium Niemiec. Jak się okazało, mężczyzna jest  od blisko dwóch lat poszukiwany także w Polsce. Za stosowanie przemocy oraz gróźb wobec osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej czy rasowej, za kradzieże oraz wielokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych 26-latek był poszukiwany 13 listami gończymi, wydanymi przez polski wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Mężczyzna ma do odbycia kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze, przekraczającym rok i sześć miesięcy. Zatrzymanego, po ustaleniu aktualności poszukiwań, osadzono w jeleniogórskim areszcie śledczym.

por. SG Paweł Biskupik
Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Reklama
Reklama