Policjanci podsumowują „Trzeźwy Poranek”

Dolnośląscy funkcjonariusze pełniący każdego dnia służbę na drogach miast i powiatów, prowadzili kolejną akcję prewencyjną, tym razem pn. „Trzeźwy Poranek”.

You are currently viewing Policjanci podsumowują „Trzeźwy Poranek”

16 stycznia 2023 roku, w godzinach od 5:00 do 9:00 policjanci, którzy pełnią służbę na drogach naszego województwa, prowadzili akcję prewencyjną pn. „Trzeźwy Poranek. Kontrolą objęte zostały wszystkie drogi miejskie oraz powiatowe, gdzie może dochodzić i niejednokrotnie dochodzi do niebezpiecznych w skutkach zdarzeń.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby kierujące samochodami lub motocyklami są trzeźwe i w ciągu zaledwie trzech godzin skontrolowali 16833 kierowców. Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg wykazali się odpowiedzialnością i przemieszczali się zgodnie z przepisami. W związku z tym, że aż 26 kierowców jechało pojazdami w stanie nietrzeźwości, a 34 pod wpływem alkoholu i 2 pod wpływem narkotyków, policjanci zatrzymali 50 osobom uprawnienia do kierowania.

Wszyscy wyeliminowani z ruchu kierowcy, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowiedzą teraz przed sądem.

Podczas kontroli mundurowi ujawnili też 4 osoby, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów, pomimo orzeczonych przez sąd zakazów ich prowadzenia. Na szczęście nie doszło do kolejnych tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze z ich udziałem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego podobnie działającego środka, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy może zostać także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, nawet do lat 15.

Źródło: KWP Wrocław

Loading

Reklama
Reklama