Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

W dniu 01.07.24 zgorzeleccy policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”. Działania miały na celu egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

You are currently viewing Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.

 

 

Podczas przeprowadzonych działań zgorzeleccy policjanci skontrolowali 43 pojazdy. 34 kierujących niestety przekroczyło dopuszczalną prędkość. Jeden z nich o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, za co oprócz mandatu karnego zostało zatrzymane mu prawo jazdy. Podczas kontroli policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, 2 za zły stan techniczny pojazdów i 1 za brak badań.

Przypominamy kierowcom, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jak i stan techniczny pojazdów ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama