PIEŃSK – Sukces zawodników – Sekcja trójboju siłowego MGKS Hutnik Pieńsk

W dniach 13-14 maja w Knurowie odbyły się zawody : Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym i Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc ( w sprzęcie ) .

You are currently viewing PIEŃSK – Sukces zawodników – Sekcja trójboju siłowego MGKS Hutnik Pieńsk

MGKS „Hutnik” Pieńsk reprezentowały dwie juniorki Wiktoria Pijanowska do lat 16 i Natalia Selwiak do lat 18 a stawką był awans do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy , które odbędą się w sierpniu we Francji .

W Pucharze Polski Wiktoria wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej 84KG z wynikiem 55kg natomiast Natalia srebrny medal w kategorii wagowej +84KG z wynikiem 72.5kg .

W niedzielę podczas Mistrzostw Polski w sprzęcie startowała nasza Mistrzyni Europy Natalia Selwiak , która wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej +84KG z wynikiem 115kg . Szkoda 3 podejścia zawodniczki gdzie wycisnęła 122.5kg niestety zbyt wcześnie odłożyła ciężar na stojaki w wyniku czego ten bój został spalony .
Na osłodę Natalii pozostało jeszcze 2 miejsce w kategorii Open juniorek do lat 18 .

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości ponieważ w tym samym czasie swój debiut na zawodach sylwetkowych First Timers BB Classic zaliczył Hubert Raubo , który zajął drugie miejsce w konkurencji debiutantów oraz 4 miejsce w kategorii ”Novice Open”.
Dla wszystkich gratulacje za osiągnięte wyniki będące wynikiem ich ciężkiej pracy na siłowni ”Hutnika” .

Materiał video : Telewizja Regionalna TVT Tomków

Źródło: facebook.com/hutnikmgks