Najmłodsi szachiści ze zgorzeleckich szkół w dolnośląskiej szachowej czołówce

Bardzo udany występ na Dolnośląskim Finale „Edukacja przez Szachy w Szkole” zaliczyli uczniowie dwóch zgorzeleckich szkół. Szachowe zawody odbyły się 12 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie. W turnieju brali udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, z tempem gry wynoszącym 15 minut.

You are currently viewing Najmłodsi szachiści ze zgorzeleckich szkół w dolnośląskiej szachowej czołówce

W klasyfikacji drużynowej na podium znalazły się dwie szkoły podstawowe ze Zgorzelca. Na miejscu drugim uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5, która zdobyła jeden punkt mniej od zwycięzców turnieju. Tuż za nią, na miejscu trzecim, uplasowała się Szkoła Podstawowa „Cogito”.

W klasyfikacji indywidualnej na podium trzykrotnie stanęli uczniowie SP 5 Zgorzelec:

• Milena Gładysz – 2. miejsce – (kategoria: dziewczęta, klasa II)
  • Dawid Marek – 2. miejsce – (kategoria: chłopcy, klasa II)
  • Róża Mikuliszyn –  2. miejsce – (kategoria: dziewczęta, klasa III)