Nagroda za informacje w sprawie morderstwa

W poniedziałek wieczorem 15 kwietnia 2024 r. o godzinie 21:56 świadkowie zgłosili za pośrednictwem policyjnego wezwania, że ​​przed drzwiami wejściowymi Melanchthonstrasse 41 w Görlitz leżała osoba. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził jedynie, że 28-letni mężczyzna nie żyje. Z sekcji zwłok wynika, że ​​zmarły padł ofiarą przestępstwa z użyciem przemocy i w wyniku ran kłutych wykrwawił się na śmierć.

You are currently viewing Nagroda za informacje w sprawie morderstwa

Dokładna lokalizacja miejsca zbrodni jest przedmiotem toczących się dochodzeń. Według medycyny sądowej ofiara żyła jedynie przez kilka minut po popełnieniu przestępstwa. Należy zatem założyć, że miejsce zbrodni mogło znajdować się także w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca znalezienia ofiary.

Z informacji wynika, że ​​28-latek dokonał tego dnia kilku zakupów na targowisku REWE przy Reichenbacher Straße 19, sam i w towarzystwie. Ostatnie zakupy zrobił tam o godzinie 21:04, co widać na filmie . Mówi się także, że przebywał w rejonie zielonego obszaru Reichertstrasse/róg Büchtemannstrasse, przy Lutherstrasse i Melanchthonstrasse. (Wideo 1 – Rewe).

 

 

Śledczy kierują do opinii publicznej następujące pytania:

  1. Kto widział lub spotkał ofiarę Tima S. w dniu 15 kwietnia 2024 r. w obszarze miejskim Görlitz lub w rejonie Reichertstrasse 15 w Görlitz, ewentualnie w towarzystwie innych osób? Śledczych szczególnie interesują godziny wieczorne, zwłaszcza okres od 21:00 do 21:56, do momentu otrzymania wezwania.
  2. Czy ofierze towarzyszyły inne osoby przed lub po zakupach w REWE około godziny 21:04?
  3. Nagrania z kamery monitoringu zabezpieczono w rejonie Lutherstrasse 13 około godziny 21:45. Najwyraźniej widać na nich dwie osoby. Kto może udzielić informacji na temat tożsamości osób występujących w filmie? Kto widział tych ludzi? (Wideo 2 – Lutherstrasse 13)
  4. Kto może udzielić informacji o osobach i kierunkach ich poruszania się w rejonie Lutherstrasse / róg Melanchthonstrasse lub Jauernicker Strasse w godzinach od 21:45 do 22:00? Z ustaleń wynika, że ​​w tym czasie w okolicy odbywał się ruch ludzi i pojazdów.
  5. Czy ktoś znalazł narzędzie zbrodni w okolicach Lutherstrasse, Melanchthonstrasse, Jauernicker Strasse, Reichertstrasse i Sattigstrasse po 15 kwietnia 2024?

Prosimy o zgłaszanie się osób, które nie przekazały jeszcze policji żadnych informacji lub które chciałyby przekazać dodatkowe informacje . Komenda Policji w Görlitz oferuje do 7 000 euro

za istotne informacje, które pozwolą na zbadanie zgłoszonego przestępstwa i ostateczne skazanie sprawcy *.

Świadkowie proszeni są o kontakt.

Komisariat Policji w Görlitz
Conrad-Schiedt-Straße 2 w 02826 Görlitz
Telefon: +49 (0) 3581 468-5000
E-mail :  emk.kpi.pd-gr@polizei.sachsen.de 

Filmy można obejrzeć na stronie internetowej Policji w Saksonii.

Źródło: sachsen.de

Loading

Reklama
Reklama