Zgorzeleckie policjantki w odwiedzinach u seniorów

W ramach wojewódzkiego programu „Wzorowy senior” policjantki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka”. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

You are currently viewing Zgorzeleckie policjantki w odwiedzinach u seniorów

Policjantki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziły pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych działań pod nazwą „Wzorowy senior”. Podczas prelekcji funkcjonariuszki przedstawiły uczestnikom na czym polegają oszustwa np. na członka rodziny, policjanta, urzędnika, pracownika gazowni czy banku. Zaznaczyły, że policja nigdy nie informuje przez telefon o prowadzanych przez siebie sprawach, nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy przelanie ich na inny rachunek bankowy.

 

 

Podczas spotkania poruszono również temat bezpieczeństwa w dużych skupiskach ludzi czy podczas poruszania się środkami komunikacji miejskiej. Policjantki na przykładach wyjaśniały jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych. Przypomniały jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas wieczornych spacerów.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczestnicy chętnie zadawali pytania związane z bezpieczeństwem oraz dzielili się swoim życiowymi doświadczeniami.

Na zakończenie przypomniano o internetowym narzędziu służącym do przekazywania policjantom informacji o występujących zagrożeniach, jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, a każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelc

Loading

Reklama
Reklama