„Motyle” podsumowują i dziękują

Akcja charytatywna „Motyle” 2023 za nami. Była to już jedenasta edycja i odnosimy wrażenie, że „Motyle” z każdą kolejną rosną w siłę. Wieńczący akcję koncert finałowy, który odbył się w miniony piątek, 19 maja w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu był namacalnym dowodem naszych wielkich serc.

You are currently viewing „Motyle” podsumowują i dziękują

Kim są „Motyle”? – są wolontariuszami, nieobojętnymi na los dzieci z chorobą nowotworową. Zbiórki przez nich organizowane systematycznie wspierają podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” we Wrocławiu. Przedsięwzięcie, jakiego corocznie się podejmują, to wspólne dzieło ich oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej- Curie i Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu.

Akcja charytatywna „Motyle” 2023 wystartowała w październiku 2022r. Przez cały ten czas, aż do finału, na terenie zgorzeleckich szkół i ośrodków edukacyjnych zbierano pieniądze, np. w trakcie kiermaszów ciast. Zebrane środki zasiliły puszki fundacji w trakcie finału. Jednocześnie, cały ten czas „Motyle” szykowały się do lotu, czyli wielkiego koncertu finałowego. Poszukiwały artystów, darczyńców i sposobów na to, by stało się o nich tak głośno, jak jeszcze nie było! „Motyle” rozwieszały banery, plakaty, roznosiły zaproszenia, a nawet nagrały film promocyjny dla TV Bogatynia. Ich wysiłek najlepiej oddaje liczba osób zaangażowanych w finał:

  • 26 wolontariuszy – stały zespół „Motyli”
  • 12 szkół– koordynatorzy placówek, ich uczniowie i rodzice
  • 78 artystów – uczniowie i absolwenci szkół, uczestnicy zajęć artystycznych, kółek językowych, cheerleaderki, seniorzy
  • 77 sponsorów
  • około 200 widzów na widowni w trakcie występów i aukcji

Już od wejścia do MDK gości witali silni panowie i ich motory. W holu stanęły stowarzyszenia i organizacje, które na co dzień starają się być na wyciągnięcie ręki i pomagać lokalnej społeczności oraz rzemieślnicy prezentujący swoje dzieła – dochód z ich sprzedaży wsparł zbiórkę na rzecz fundacji.

Galę sprawnie poprowadzili spikerzy Karol, Nikola, Michał – byli i obecni uczniowie zgorzeleckich szkół. Nad całością czuwała reżyser koncertu pani Bożena Blansjaar. W programie każdej z pięciu części koncertu znalazło się miejsce na występ artystyczny, słowa podziękowania oraz najważniejszy element programu czyli aukcje.

W blokach artystycznych zobaczyć można było wokalistów, instrumentalistów i zespoły z repertuarem od Violetty Villas, przez Dżem, Metallicę aż po Sanah i Viki Gabor. Można było podziwiać młodych tancerzy i cheerleaderki czy śmieszne scenki językowe. Widać było serce włożone w występ każdego z artystów.

Mnóstwo emocji pojawiało się w trakcie aukcji. Prowadzący je pani Dorota Baranowska i pan Waldemar Woźniak zagrzewali widzów do odważnych licytacji, podbijali stawki fantów i voucherów a cały zysk z nich zasilał puszki i terminal.

Podobnie jak zysk z kawiarenki, przygotowanej przez grupę mam, która nie po raz pierwszy wspierała akcję swoimi słodkościami.

Wieczór zakończyło losowanie motylowych koszulek na pamiątkę wydarzenia.

Jaką kwotę udało się zebrać w trakcie Akcji Charytatywnej „Motyle” 2023? Tego dowiemy się po przeliczeniu pieniędzy w puszkach w fundacji ale czujemy, że niemałą.

Zbyt mało natomiast jest „Motyli” by mogły dotrzeć do każdego z Państwa i osobiście podziękować. Organizatorzy nie chcą nikogo pominąć, dlatego z tego miejsca „DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM”.

„Liczyliśmy na Was i się nie przeliczyliśmy.” – podsumowują.

 

 

 

Pełna galeria zdjęć na profilu fb Akcja Charytatywna „Motyle”

Źródło: UM Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama