Mistrzostwa Świata Masters w lekkiej atletyce

W zawodach uczestniczy ponad 4200 zawodniczek i zawodników z 88 państw. Warunkiem udziału jest ukończony do dnia startu 35 rok życia a kategorie wiekowe zmieniają się co 5 lat.

You are currently viewing Mistrzostwa Świata Masters w lekkiej atletyce

W imprezie wystartowali mieszkańcy Zgorzelca, Robert Zalewski z Edi Team (M50+) i Waldemar Bader z AKS Capsle (M80+).Pan Robert przybiegł na 12 miejscu w crossie na 8km i wspólnie z kolegami wywalczył srebrny medal w klasyfikacji drużynowej,natomiast Pan Waldemar trzykrotnie awansował do ścisłego finału.

W rzucie oszczepem, rozegranym w bardzo trudnych warunkach (silny wiatr i niska temperatura),wywalczył ,bardzo nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce, w pchnięciu kulą był piąty, natomiast rzut młotem ukończył na ósmej pozycji.

Zawody Mastersów zyskują coraz większą popularność na całym świecie, w tym roku odbędą się jeszcze Mistrzostwa Europy (wrzesień,Pescara we Włoszech).Nasi Mastersi zachęcają wszystkich do spróbowania swych sił a potencjalnych sponsorów do wsparcia ich startów w zamian za reklamę.

W imieniu Pana Waldemara Badera dziękujemy za wsparcie startu Burmistrzowi Miasta Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu, oraz Panom Władysławowi Knoskiemu i Markowi Wolaninowi.