Mamy kolejnych rodziców zastępczych!

25.08.2023r. oficjalnie zakończyło się szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze prowadzone przez trenera programu Rodzina PLUS Monikę Szuchalską oraz koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej Dorotę Rajczakowską.

You are currently viewing Mamy kolejnych rodziców zastępczych!

Przez kilkanaście tygodni 16 kandydatów uczęszczało na spotkania aby poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje rodzicielskie. Było dużo śmiechu, trochę łez, wzruszeń, refleksji, a przede wszystkim ogrom wiedzy również tej praktycznej zdobywanej podczas spotkań z zawodowymi rodzinami zastępczymi i w rodzinnym domu dziecka.

Z wynikiem pozytywnym szkolenie ukończyło 16 osób, dzięki czemu w naszym powiecie liczba rodzin zastępczych zwiększyła się o 9 rodzin niezawodowych oraz jedną zawodową, o charakterze pogotowia rodzinnego.

 

Część nowych rodzin już opiekuje się siódemką dzieci, jednak maluchów czekających na rodziny jest znacznie więcej.

Jeśli i Ty chcesz i możesz zostać rodziną zastępczą – zapraszamy do Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu przyjdź, napisz 📧 pcpr@powiat.zgorzelec.pl lub zadzwoń 📞 502 237 275
Źródło/foto: PCPR w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Jola

  Tacy szkoleniowcy to na pewno dobrze wyszkola tych rodzicow ha,ha

 2. Glhdthkhsvnmnfdv

  Ojojoj jakoś inni jak zostają rodzicami potrafią sobie poradzić i dobrze wychować dzieci i nie potrzebne im wszelakie instytucje i zdobywanie wiedzy.

 3. Martina K

  Ci z tego że chcialabym zostać rodzicem zastępczym, jak zaraz czepiają się szczegółów takich jak: bo mieszkanie a nie dom i bo partner a nie mąż! Wychowywałam 7 dzieci swoich! Troje już dorosłych i dobrych ludzi ! Jeszcze piątka na pokładzie! No ale jak już się hat nie ma no to patologia!

  1. odp

   Nikt nie wymaga wolnostojących domów ani wychodzenia za mąż. Polecam dowiedzieć się trochę więcej u wiarygodnych źródeł a nie tylko powtarzać fejki z internetu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama