Ksiądz zaapelował, by osoby popierające aborcję nie przyjmowały komunii

Znany z radykalnych poglądów ksiądz Janusz Chyła wystosował na Twitterze apel do wiernych. Proboszcz zaapelował, by osoby popierające aborcję nie przyjmowały komunii „do chwili nawrócenia”.

You are currently viewing Ksiądz zaapelował, by osoby popierające aborcję nie przyjmowały komunii

Ksiądz Janusz Chyła jest doktorem teologii i wykładowcą, a także proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Chętnie udziela się na Twitterze, wypowiadając się na bieżące, często kontrowersyjne tematy.

W jednym ze swoich najnowszych wpisów poruszył temat aborcji, zwracając się bezpośrednio do wiernych. Zdaniem duchownego, osoby, które popierają aborcję, nie powinny przyjmować komunii.

 

 

Proszę, aby osoby popierające aborcję wstrzymały się przed przyjmowaniem Komunii Świętej do chwili nawrócenia” — napisał ksiądz Janusz Chyła na Twitterze. Pod jego wpisem rozgorzała dyskusja.

„Popieranie wolnego wyboru ma stanowić o popełnieniu grzechu przez wiernego?” — dopytał jeden z internautów.

Popieranie »wolności« zabijania, kradzieży, gwałtów… jest udziałem w tych czynach” — doprecyzował swoje stanowisko duchowny.

Gorąca dyskusja wokół aborcji

Obecnie w całej Polsce na nowo odrodziła się dyskusja na temat kwestii uregulowania przepisów dotyczących aborcji. W najnowszym wywiadzie dla Interii premier Mateusz Morawiecki przyznał, że „wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji był błędem”.

Zawsze byłem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego sprzed 30 lat. Wniosek do TK w tej sprawie był błędem. Natomiast Trybunał Konstytucyjny, opierając się o polską konstytucję, nie mógł wydać innego wyroku”  przyznał premier.

Źródło: Twitter.com/@Janusz1967 –  onet.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. NAGRABILI SE

    Panie Morawiecki ,niech pan nie odwraca Kaczyńskiego ogonem, był pan świadomy zakazu aborcji i głosował pan „ZA” a co do komunii św. to nie biskup decyduje czy ja chcę przyjąć czy nie, sami mają tony grzechów, a i co niektórzy w ogóle nie wierzą w Boga, to widać i słychać i czuć „

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama