Konkurs plastyczny „Książka jest jak ogród”

Z okazji XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Książka jest jak ogród”, organizowanym przez Fundację ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom.

You are currently viewing Konkurs plastyczny „Książka jest jak ogród”

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. Tydzień Czytania jest obchodzony w setkach placówek bibliotecznych, wychowawczych i oświatowych w całym kraju.

W tym roku XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, odbywa się w dniach 1-7 czerwca 2023 r., pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

A wy jak uważacie? Czy książkę faktycznie można porównać do ogrodu? Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu jest bardzo ciekawa Waszych prac. Dajcie się przenieść do krainy fantazji, rozbudźcie wyobraźnię i do dzieła.

Najciekawsze z Waszych prac zostaną nagrodzone i zaprezentowane na stronie internetowej oraz na Facebooku organizatora – Fundacji „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”.

Uwaga! Prace konkursowe można przesyłać do 12 czerwca 2023. Prace mogą przesyłać także nauczyciele i wychowawcy, niezbędne jest jednak wypełnienie formularza zgłoszeniowego na Konkurs przez Rodzica/Opiekuna prawnego dziecka.

Regulamin konkursu i więcej informacji na stronie: ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom

Źródło: UM Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama