Jutro dolnośląscy Policjanci rozpoczynają działania „Bezpieczny weekend Boże Ciało”

W długi czerwcowy weekend dolnośląscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne na drogach naszego województwa.

You are currently viewing Jutro dolnośląscy Policjanci rozpoczynają działania „Bezpieczny weekend Boże Ciało”

Podczas akcji „Bezpieczny weekend Boże Ciało”, która trwać będzie od 7 do 11 czerwca, nadzorem objęte zostaną drogi wylotowe z miast oraz główne ciągi komunikacyjne i inne miejsca, gdzie może dochodzić do różnego rodzaju zdarzeń. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem, płynnością ruchu i przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów. Służba będzie pełniona w statycznych punktach kontroli oraz dynamicznie na najbardziej uczęszczanych trasach.

Policjanci wykorzystają radiowozy oznakowane i te nieoznakowane z wideorejestratorami, które to pozwalają namierzać piratów drogowych stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Mundurowi sprawdzą także stan techniczny pojazdów i trzeźwości kierujących, bo alkohol oraz brawura to nadal jedne z najpoważniejszych zagrożeń w ruchu.

Ponieważ w czasie wyjazdów oraz powrotów na głównych trasach mogą tworzyć się korki, bo każdy chce jak najszybciej dojechać na miejsce, funkcjonariusze apelują o to, aby w podróż wyjechać odpowiednio wcześniej. Nie ma bowiem nic gorszego niż pośpiech na drodze i próba nadrobienia straconych minut. Pomyślmy o bliskich, których będziemy wieźli. Możemy ich bowiem narazić na niebezpieczeństwo swoją nieodpowiedzialną jazdą.

Co jeszcze można zrobić, aby wyjazd i powrót nie wiązały się z żadnym nieprzyjemnym wydarzeniem? Sprawdźmy termin badania technicznego pojazdu, uzupełnijmy płyny eksploatacyjne i zobaczmy, czy światła są prawidłowo ustawione. To będzie szczególnie ważne po zmroku, a także, gdy zacznie padać obfity deszcz. Warto wybrać się w podróż wypoczętym, a przed jej rozpoczęciem sprawdzić, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy.

Nie zapominajmy też zabrać ze sobą zdrowego rozsądku i rozwagi, te przydadzą się niezależnie od tego, czy wypoczywamy nad wodą, w górach czy w innych ciekawych zakątkach naszego kraju.

Policja życzy wszystkim udanego wypoczynku i wyłącznie bezpiecznych podróży!!!

Źródło: KPP Zgorzelec

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Pucio_Pucio

    Oczywiście policja nie zajmie się tymi osobliwymi katolickimi pochodami, które utrudniają ruch, życie, i stwarzają zagrożenie… Katolicki kraj, katolickie obyczaje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama