Jaka szczoteczka soniczna dla 5-latka będzie najlepsza?

Dbanie o zdrowie swojego dziecka jest dla każdego rodzica sprawą najistotniejszą. Bardzo ważne jest wprowadzenie odpowiednich nawyków higienicznych już od najmłodszych lat życia dziecka.

You are currently viewing Jaka szczoteczka soniczna dla 5-latka będzie najlepsza?

Szczotkowanie zębów musi być wykonane nie tylko w odpowiedni sposób, ale również za pomocą wysokiej jakości sprzętu. Właśnie dlatego w poniższym artykule przedstawimy informacje dotyczące szczoteczek sonicznych i wyróżnimy tę, która naszym zdaniem najlepiej sprawdzi się w codziennej higienie u 5-latka.

Wybór szczoteczki sonicznej dla dziecka w określonym wieku będzie dobrą decyzją. Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna i to od pierwszych dni życia, więc im szybciej na stałe wprowadzimy u dziecka dobre nawyki pielęgnacyjne, tym lepiej. Zęby mleczne, pomimo, że zostaną zastąpione tymi stałymi, również należy szczotkować oraz się o nie troszczyć i warto, byśmy jako rodzice o tym nie zapominali! Wcześnie rozpoczęty świadomy nawyk dbania o zęby i dziąsła obniży do minimum ryzyko zachorowania na groźne choroby jamy ustnej w dalszej przyszłości, takie jak np. próchnica.

Czy szczoteczkę soniczną można uznać za lepszą od elektrycznej?

Szczoteczka soniczna jest znacznie skuteczniejsza w likwidowaniu nagromadzonej płytki nazębnej, bakterii, osadów oraz przebarwień z powierzchni szkliwa od elektrycznej wersji. Ma to ścisły związek z wysokiej częstotliwości wibracjami, jakie emituje ten typ urządzenia, a wytworzone w ten sposób fale dźwiękowe potrafią dotrzeć nawet do przestrzeni międzyzębowych czy kieszeni dziąsłowych w jamie ustnej dziecka. Szczoteczka elektryczna nie jest w stanie precyzyjnie doczyścić takich miejsc. Przewaga technologii sonicznej polega także na dłuższej pracy baterii po całkowitym jej naładowaniu, która może wynieść nawet dwa miesiące. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko dla dzieci, które jak dobrze wiemy nie mają pamięci do tego typu czynności, ale także dla dorosłych często przebywających poza domem (wyjazdy służbowe, podróże itp.). Kolejną zaletą szczoteczki sonicznej jest jej łagodniejsze działanie – nie wywołuje ona żadnych mikrouszkodzeń na powierzchni szkliwa, chroni też wrażliwe dziąsła. W przypadku szczoteczki elektrycznej dużo łatwiej o mechaniczny uraz, zwłaszcza u dziecka w wieku 5 lat, które znajduje się na etapie nauki prawidłowej techniki mycia zębów.

Na jakie właściwości szczoteczki sonicznej zwrócić uwagę kupując ją 5-latkowi?

Szczoteczka soniczna przeznaczona dla dzieci w wieku pięciu lat powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb ich uzębienia. Zęby mleczne wymagają łagodniejszej formy pielęgnacji, dlatego szczoteczka powinna posiadać stosunkowo niższe parametry pracy. Żeby 5-latek chętniej sięgał po szczoteczkę soniczną, to dobrze, by była ona lekka, poręczna z antypoślizgową rękojeścią. Powinna też być cicha, bo głośne dźwięki mogą skutecznie odstraszyć i zniechęcić do jej używania. Warto też zwrócić uwagę na cechy dodatkowe, takie jak: timery, wskaźnik zużycia włosia, sygnalizator wymiany końcówki na nową czy długość pracy urządzenia po całkowitym naładowaniu. Wszystkie te udogodnienia zwiększą komfort i swobodę korzystania przez dziecko ze szczoteczki sonicznej na co dzień.

Jak 5-latek ma prawidłowo używać szczoteczki sonicznej do zębów?

Dziecko w wieku pięciu lat doskonale poradzi sobie z umyciem zębów używając do tego szczoteczki sonicznej, ponieważ jest to bardzo prosta czynność. Wystarczy, że ustawi włosie szczoteczki pod kątem 45 stopni w kierunku brzegu dziąsłowego zarówno na powierzchniach policzkowych, wargowych, jak też podniebiennych i językowych zębów. Większość pracy szczoteczka soniczna wykona za dziecko, oszczędzając tym sposobem wiele jego czasu. Na każde czyszczenie uzębienia dziecko powinno przeznaczyć 2 minuty (tyle co dorośli), a czynność tę wykonywać przynajmniej rano po przebudzeniu i wieczorem przed pójściem spać. Nie musi ono wykonywać żadnych dodatkowych ruchów, ani dociskać szczoteczki do powierzchni zębów, bo urządzenie soniczne zostało zaprojektowane w taki sposób, że dopasowuje się do jamy ustnej swojego użytkownika. Przed pierwszym użyciem warto zapoznać się z informacjami, jakie podaje producent.

Szczoteczka soniczna do zębów dla dziecka – interesujący model

Ciekawą propozycją szczoteczki sonicznej dla dziecka jest Smilesonic Kids. Tę i inne szczoteczki możemy poznać bliżej odwiedzając stronę https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-dla-dzieci Znajdziemy tam opisy najpopularniejszych modeli, a wspomniana szczoteczka Smilesonic to:

 • łatwa obsługa urządzenia za pomocą jednego przycisku
 • ergonomiczny kształt
 • wyprofilowana i podłużna główka czyszcząca bez trudu mieszcząca się w dziecięcej buzi
 • miękkie i delikatne dla szkliwa włókna
 • bajkowe postaci (dinozaur i jednorożec)
 • urocza i wywołująca przyjemne skojarzenia kolorystyka
 • dwa tryby pracy dopasowujące się do potrzeb uzębienia dziecka
 • bateria wytrzymująca nawet 2 miesiące bez konieczności ponownego ładowania
 • ochrona przed próchnicą i stanami zapalnymi w jamie ustnej
 • dogłębna eliminacja osadów, resztek pokarmowych oraz płytki nazębnej
 • łagodna ochrona wrażliwych dziąseł u maluszków
 • wbudowane timery pilnujące zalecanego czasu na szczotkowanie
 • dwie końcówki wymienne w zestawie
 • kalendarz z naklejkami zachęcający dziecko do codziennego mycia zębów
 • 24-miesięczna gwarancja producenta.

Loading

Reklama
Reklama