Jak nauczyć dziecko surfingu?

Zastanawiasz się, jak zarazić dziecko pasją do pływania na desce? A może po prostu szukasz alternatywnych zajęć dla swoich pociech podczas wakacji nad morzem? Surfing to wyjątkowa dyscyplina, która uczy pokory wobec żywiołu wody i pracy nad własnym ciałem. Podpowiadamy, jak nauczyć dziecko surfingu.

You are currently viewing Jak nauczyć dziecko surfingu?

Kurs surfingu dla najmłodszych

Na północy Polski, w Chałupach, znajduje się baza Surf People (https://surfpeople.pl/) – to wyjątkowa społeczność pasjonatów sportów wodnych, którzy chętnie dzielą się swoimi zainteresowaniami, prowadząc kursy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W okresie wakacyjnym organizowane są tam tygodniowe warsztaty, podczas których najmłodsi uczą się surfingu. Po zajęciach z pływania na desce (prowadzonych na poziomie podstawowym lub zaawansowanym), każdego dnia dzieci mogą skorzystać również z nauki skateboardingu. To formuła kursu, podczas której uczestnicy uczą się aż dwóch dyscyplin, które wzajemnie się uzupełniają, a rodzice w tym czasie mogą odpocząć na plaży lub również spróbować swoich sił na desce, wing foilu lub kitesurfingu.

Jak wyglądają warsztaty Surf People?

Jeśli wybierzecie kurs na poziomie podstawowym, Twoje dziecko zapozna się najpierw z podstawami surfingu i etykietą obowiązującą na spocie, której znajomość zwiększy bezpieczeństwo najmłodszych. Instruktorzy zawsze stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, dlatego Twoja pociecha nauczy się również jak analizować prognozę pogody i jak na jej podstawie przewidywać fale. Dopiero po przyswojeniu tych informacji uczestnicy warsztatów rozpoczynają naukę w wodzie. Dzieci nauczą się wstawania na desce, utrzymywania właściwej pozycji ciała i spróbują złapać pierwszą falę. Dużą popularnością wśród dzieci cieszy się również kurs jazdy na deskorolce. To nauka jazdy, pokonywania przeszkód, pierwszych trików, oraz oczywiście poznanie taktyki bezpiecznego upadania, która przyda się nie tylko w skateparku.

Jak przygotować dziecko do zajęć?

Warsztaty surfingu to przede wszystkim zabawa, mają rozwijać sprawność fizyczną dziecka
i zaszczepić miłość aktywności sportowych. Półkolonie warto potraktować to jako wakacyjną przygodę, która może zmienić się w życiową pasję. Sprzęt potrzebny do zajęć jest wliczony w cenę kursu i można go dobrać na miejscu. Dopiero gdy Twoja pociecha złapie surfingowego bakcyla, warto podarować jej deskę (https://surfpeople.pl/sklep/139-deski-surfingowe) i piankę, dostosowaną do potrzeb małego surfera. Wybierając warsztaty w Surf People, wystarczy, że wyposażysz swoje dziecko w przekąskę, coś do picia, nakrycie głowy, ręcznik, klapki i oczywiście krem przeciwsłoneczny – najlepiej użyć kremu dedykowanego do sportów wodnych, który utrzyma się na skórze podczas całej sesji surfingu.

Loading

Reklama
Reklama