Festiwal ZUKUNFTSVISIONEN – sztuka współczesna dla każdego

Od 9 do 18 czerwca Festiwal Zukunftsvisionen zaprasza do Kunsthalle Görlitz na wystawę sztuki współczesnej oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących. Tegoroczna edycja została przygotowana pod hasłem „Together Forever”, czyli „Razem na Zawsze”, zadając pytania i w twórczy sposób koncentrując się na życia w naszym wyjątkowym Europa-Mieście Görlitz/ Zgorzelcu.

You are currently viewing Festiwal ZUKUNFTSVISIONEN – sztuka współczesna dla każdego

„Jesteśmy sąsiadami. Jesteśmy Polakami i Polkami. Jesteśmy Niemcami i Niemkami. Jesteśmy europejczykami i europejkami. Dbamy o siebie nawzajem. Różnimy się. Jesteśmy tacy sami i takie same. Nie znamy się. Wyciągamy rękę. Wyznaczamy granice. Budujemy mosty. Nie interesujemy się. Jesteśmy ciekawi – jesteśmy ciekawe. Jesteśmy w kontakcie. Jesteśmy oddzielenie. Jednoczymy się. Szukamy nowych mostów. Jesteśmy razem. Na zawsze!”

  • TOGETHER FOREVER
  • 9-18 czerwca 2023
  • Kunsthalle Görlitz, Jakobstraße 2-3

Na wystawie zobaczymy różnorodne prace 11 polskich i niemieckich artystek i artystów – to instalacje, prace wideo, fotografie, rzeźby i obiekty, kolaże, neon, utwory literackie czy mural. W tym roku na festiwalu obecne są dwie mediatorki sztuki, które w ciekawy sposób, dodatkowo zajmują się prezentowanymi pracami i odpowiadającymi im tematami, przybliżając je widzom. W programie są też dwujęzyczne oprowadzania po wystawie.

 

 

Jak co roku, festiwal oferuje również różnorodny program wydarzeń towarzyszących. Oprócz tradycyjnych klasyków, takich jak kino plenerowe z Camillo Kino, pojawi się wiele nowości – na przykład dzień targowy, wykłady, akcja zbierania śmieci połączona z warsztatami upcyclingowymi, koncerty, silent disco, warsztaty taneczne, a na gości czeka również ogródek na dziedzińcu Kunsthalle.

To 17-ta edycja tego kultowego przedsięwzięcia- w tej formie organizowana jest po raz ostatni – nie warto go przegapić!

Wiecej na temat festiwalu na stronie: zuvi-festival.de oraz w mediach społecznościowych: facebook

Źródło: Neisse Centre for Contemporary Arts e.V.

Loading

Reklama
Reklama