PIEŃSK – 60-LECIE ZAPASÓW W UKS „HUTNIK” PIEŃSK

W minioną sobotę (23.03.24) w sali widowiskowej EuroRegioKom Pieńsk obchodzono jubileusz 60-lecia Sportu Zapaśniczego w Pieńsku klubu UKS „HUTNIK” Pieńsk.

You are currently viewing PIEŃSK – 60-LECIE ZAPASÓW W UKS „HUTNIK” PIEŃSK

Twórcą największych sukcesów w historii zapaśniczego klubu z Pieńska jest Pandeli Bagladzis, który od 1976 roku jest trenerem Klubu Sportowego „Hutnik” Pieńsk w zapasach. To właśnie on przed laty podjął się udanej próby rozpropagowania tego sportu w całym powiecie zgorzeleckim. Stworzył Powiatowy Związek Stowarzyszeń Zapaśniczych „Ziemia Zgorzelecka – Hutnik”

 

 

W sobotnie popołudnie Pieńsk odwiedzili legendarni olimpijczycy i medaliści mistrzostw świata, m.in. Pan Andrzej Supron – Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Świętowaliśmy razem w gronie obecnych i byłych zapaśników z rodzinami, przyjaciółmi klubu oraz trenerami z Polskich Klubów Sportowych – czytamy na stronie  Marszałka Województwa Cezarego Przybylskiego, który imprezę objął Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolny Śląsk.

Swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zapaśnicy i zapaśniczki, dumnie reprezentując UKS „Hutnik” Pieńsk  Nie sposób wymienić wszystkich gości, którzy pojawili się tego dnia. Brawa, uściski, chwile pełne wzruszeń towarzyszyły tej uroczystości i jak na jubileusz przystało nie obyło się bez tortu, którym poczęstowana została wspaniała publiczność zgromadzona na widowni sali widowiskowej w Euroregionalnym Centrum Kultury i komunikacji w Pieńsku.

Zapraszamy na fotorelację:

Fot. Mariusz Pozorski

Loading

Reklama
Reklama