Dystrybucja węgla dla mieszkańców Gminy Węgliniec c.d.

WĘGLINIEC

You are currently viewing Dystrybucja węgla dla mieszkańców Gminy Węgliniec c.d.

Gmina Węgliniec samodzielnie realizuje dostawy węgla dla mieszkańców w ramach ustawowego zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Gmina realizuje ten obowiązek za pośrednictwem własnej jednostki Zakładu Usług Komunalnych w Węglińcu, Urzędu Gminy oraz składów na terenie Gminy Węgliniec. W listopadzie 2022r. Gmina zakontraktowała 300t. opału typu orzech, w ramach tego wolumenu otrzymaliśmy 243t. węgla frakcji orzech i 81t. frakcji kostka w chwili obecnej kończymy dystrybuować na mieszkańców ten wolumen węgiel został dostarczony do 220 mieszkańców Gminy. W dniu 20 stycznia 2023r. udało się uzupełnić wolumen o węgiel w frakcji 4-25mm (groszek II i ekogroszek Karlik ) w ilości łącznie 1026t.

Węgiel dostarczany do Gminy Węgliniec pochodzi w całości z polskich kopalni. KWK Staszic, KWK Piast-Ziemowit, KWK Marcel.
Gmina Węgliniec rozpatruje wnioski w kolejności zgłoszeń w ramach pierwszej tury złożonych wniosków w terminie do 31.12.2022r. w ilości zadeklarowanej na wniosku nie większej niż 1,5t.
Zakup węgla jest realizowany po telefonicznej informacji od pracownika Zakładu Usług Komunalnych wskazującego termin odbioru faktury i opału, skład i frakcje węgla jaka jest dostępna w danym momencie.
Osoby które nie podjęły zakupu węgla w swojej kolejności zostają przesunięte na koniec kolejki.

Pytania w sprawie zakupu węgla należy kierować do Zakładu Usług Komunalnych w Węglińcu.
Tel. 75 77 12 117.

Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Węglińcu
Krzysztof Polewski

Źródło: Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu

Loading

Reklama
Reklama