Czy tak to ma wyglądać?

Zgodnie z przepisami zaparkowane hulajnogi nie powinny blokować przejść ani przejazdów, na chodniku powinny być ustawiane jak najdalej od krawędzi jezdni, równolegle, zachowując 1,5 m szerokości dla pieszych.

You are currently viewing Czy tak to ma wyglądać?

Sygnał od czytelnika:

Niedawno zostały zaprezentowane mieszkańcom Zgorzelca hulajnogi elektryczne. Naprawdę to super sprawa – raz że ekologia, dwa że zwinnie i sprawnie można się przemieścić, ale jak widzę coś takiego jak na ulicy Reymonta w Zgorzelcu to ręce opadają. Cały chodnik zajęty przez hulajnogi, niektóre są poprzewracane na chodnikach, porzucone gdzie wlezie.

Czy tak to ma wyglądać?

Kobieta idącą z wózkiem dziecięcym nie może swobodnie przejść po chodniku tylko musi zejść z krawężnika, który ma +-15 cm wysokości i ponownie wprowadzić wózek na chodnik … Osoba niepełnosprawna na wózku co miałaby zrobić w takim przypadku ? Coraz częściej widuję takie oto sytuacje, dlatego prosiłbym aby to jakoś nagłośnić. Wystarczy trochę myśleć –  hulajnogi nie rzucać czy stawiać gdzie popadnie – czytelnik.

 

 

Nie wszędzie można zaparkować hulajnogę elektryczną

Nowe przepisy wprowadzają obowiązek pozostawienia m.in. hulajnogi elektrycznej na chodniku w przeznaczonym do tego miejscu (wyznaczonym przez zarządcę drogi). W przypadku braku takiego miejsca, pozostawienie pojazdu na chodniku będzie możliwe tylko przy jednoczesnym spełnieniu następujących warunków:

 • hulajnoga elektryczna będzie ustawiona jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni,
 • hulajnoga elektryczna będzie ustawiona równolegle do krawędzi chodnika,
 • szerokość chodnika pozostawionego dla ruchu pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest  nie mniejsza niż 1,5 m.

W nowelizacji wskazano ponadto wysokość opłat za usunięcie z drogi hulajnogi elektrycznej lub urządzenia transportu osobistego. Pojazdy te mogą zostać usunięte z drogi na koszt właściciela, m.in. w przypadku pozostawienia ich w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. Dyspozycję usunięcia pojazdu z drogi może wydać policjant lub strażnik gminny (miejski).

Fot. czytelnik

Loading

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Hghjjk

  Również dobrze można się przyczepić do tych wmurowanych blokad w chodnik

  1. Rrr

   Kopać fajnie się przewracaja😁

 2. legezynski psk

  wlepiać mandaty debilom ktorzy nimi jezdza

 3. Rrr

  Albo ładnie przestawić pod mur jak ci przeszkadzają w przejscu…😁

 4. Polak

  Zlikwidować ten chłam. Paryżanie powiedzieli nie i skończyło się wynajmowanie hulajek

  1. Kat B

   Większość to trzepaki z nich korzystają.

 5. xxx

  A 100 metrów wcześniej zaparkowane na chodniku/ścieżce samochody już są ok i nie utrudniają ruchu?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama