Był pod wpływem narkotyków, nie posiada uprawnień do kierowania

25- letni mieszkaniec powiatu Bolesławieckiego zatrzymany po pościgu. nie miał prawa jazdy, kierował pod wpływem narkotyków na utraconym z terenu Niemiec pojeździe.

You are currently viewing Był pod wpływem narkotyków, nie posiada uprawnień do kierowania

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie miasta Zgorzelec zauważył motorower, któremu nadał sygnał do zatrzymania się. Kierujący skuterem na widok policjanta ominął go i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusz rozpoczął pościg nadając mu sygnały świetlne i dźwiękowe, które uciekinier lekceważył. Do pościgu dołączyli się policjanci z Rewiru Dzielnicowych i po wykonanej blokadzie oraz pościgu pieszym zatrzymali mężczyznę.

 

 

Okazało się, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania, jest pod wpływem metamfetaminy oraz porusza się pojazdem utraconym z terenu Niemiec.

Teraz mężczyźnie za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sierżant Joanna Podhalska
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. .

    Mam nadzieję że teraz już na 4 kółkach będzie jeździł tylko 😉

  2. Grzes

    Od kiedy to na motorower są potrzebne uprawnienia .. przecież można jedzic na dowód osobisty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama