BOGATYNIA – Świętojańskie tradycje

30 czerwca 2023 r. na placu przy Domu Weselnym w Bogatyni odbyły się „Sobótki z Puszystymi”.

You are currently viewing BOGATYNIA – Świętojańskie tradycje

Po oficjalnym przywitaniu uczestników imprezy przez Prezes Klubu „Puszystych” Anettę Kępską, coroczna zabawa rozpoczęła się tańcem przygotowanym przez klubowiczki.

Jak przystało na tradycję nocy Sobótkowej panie prezentowały bogate, kwiatowe wianki wykonane specjalnie na konkurs świętojański. Podczas zabawy wiele emocji wzbudziło również szukanie kwiatu paproci, który zgodnie z wierzeniami ma zapewniać pomyślność i bogactwo.

 

 

Na zaproszenie Klubu Puszystych w obchodach świętojańskich uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, Dyrektor BOK Marcin Woroniecki, zaprzyjaźnione Stowarzyszenia „Izis” i „Złoty Czepek”, a także goście z Zittau i sympatycy Klubu.

Działanie było dofinansowane w ramach ofert na realizację zadania publicznego w 2023 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama