BOGATYNIA – Podium w finale wojewódzkim OMTTK

W dniach 18 i 19 maja 2024 r., w Prochowicach i Legnicy, rozegrany został Finał Wojewódzki 50 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, w którym, w dwóch kategoriach wiekowych, współzawodniczyły trzyosobowe drużyny – zwycięzcy eliminacji powiatowych. Powiat zgorzelecki, w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych, reprezentowany był przez młodych mieszkańców naszej gminy.

You are currently viewing BOGATYNIA – Podium w finale wojewódzkim OMTTK

W ramach turnieju rozegrane zostały konkurencje:

1. Indywidualny test wiedzy składający się z 50 pytań krajoznawczych o województwie dolnośląskim, mazowieckim oraz Polsce, 20 pytań turystycznych, 10 pytań topograficznych, 10 pytań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, 10 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Razem test wiedzy miał 100 pytań.

2. Drużynowy konkurs samarytanki, w którym uczestnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielenia pierwszej pomocy.

3. Turystyczne ABC, czyli praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście, będący konkurencją zespołową, składającą się z czterech konkursów wybranych z regulaminu OMTTK. W tym roku wybrano:

a) rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt,
b) atrakcje turystyczne Dolnego Śląska i województwa mazowieckiego,
c) rozpoznawanie roślin,
d) planowanie wycieczki.

4. Turystyczny rower, w ramach której trzech zawodników pokonywało kolarski tor przeszkód.

5. Turystyczny marsz na orientację, czyli konkurencja drużynowa, w której zawodnicy musieli pokonać w terenie trasę wyznaczoną na mapie. Tegoroczne marsze odbyły się w parku miejskim w Legnicy.

6. Ocena uprawnień i odznak turystycznych PTTK.

 

 

O końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach.
Po rozegraniu wszystkich konkurencji drużyny zdobyły następujące

lokaty:

• w kategorii szkół podstawowych:

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni, w składzie: Hubert Chlebny, Igor Grześków, Piotr Marszał. Opiekun: pani Katarzyna Krawczenko

IV miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, w składzie: Zuzanna Zielewska, Aleksander Olech, Tymon Senetra. Opiekun: pani Aneta Strojanowska

• w kategorii szkół ponadpodstawowych:

III miejsce – drużyna z LO Zgorzelec, w składzie: Wiktoria Góra, Zofia Mrygoń i Tristan Temporale. Opiekun: pani Monika Chmielewska

IV miejsce – drużyna MKKT Bogatynia (ZSPU i BS Jelenia Góra / LO Bogatynia / LO nr II jelenia Góra), składzie: Nadia Kadzewicz, Maja Kalinowska, Julia Tryc. Opiekun: pani Aneta Strojanowska

W czasie tych dwóch intensywnych dni, wypełnionych rozwiązywaniem różnorodnych konkursowych zadań, znalazł się również czas na relaks i integrację.

relacja: Aneta Strojanowska

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama