BOGATYNIA – Drugi etap odbudowy Alei Żytawskiej

(7.11) W imieniu Gminy Bogatynia burmistrz Wojciech Dobrołowicz podpisał z Wykonawcą – FPUH „Ricardo” Ryszard Droszcz umowę na realizację zadania pn. „Odbudowa Alei Żytawskiej w Bogatyni – etap II”.

You are currently viewing BOGATYNIA – Drugi etap odbudowy Alei Żytawskiej

W ramach tej inwestycji zrealizowane zostaną: odbudowa ulicy, przebudowa muru oporowego rzeki Miedzianki, remont szaletu miejskiego zlokalizowanego w przyległym Parku im. Carla Augusta Preibischa, budowa przelewów burzowych z sieci kanalizacji ogólnospławnej i deszczowej.

Aleja Żytawska otrzyma nowe zagospodarowanie terenu w postaci jezdni i chodników z kostki kamiennej, stylizowanych słupów oświetleniowych i opraw LED, zieleni oraz małej architektury, która będzie nawiązywać wizualnie do istniejącej na odbudowanej już pierwszej części Alei Żytawskiej.

 

 

Wartość zadania wynosi 3.169.973,16 zł. Na realizację tej inwestycji Gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zgodnie z umową, odbudowa Alei Żytawskiej powinna zostać zakończona w terminie 180 dni kalendarzowych, licząc od dnia przekazania placu budowy.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama