BOGATYNIA – Akcja „Zając”

Gmina Bogatynia dołączyła do programu, którego celem jest odbudowa populacji zwierzyny drobnej na terenie Bogatyni. Związane jest to z pogłębiającym regresem populacji zająca szaraka na terenie całego kraju. Według leśników, jeszcze w latach 70. było w Polsce ok. 3,5 mln, obecnie jest tylko ok. 500 tys. sztuk. Na pomoc zającom ruszyli myśliwi z Koła Łowieckiego […]

You are currently viewing BOGATYNIA – Akcja „Zając”

Gmina Bogatynia dołączyła do programu, którego celem jest odbudowa populacji zwierzyny drobnej na terenie Bogatyni. Związane jest to z pogłębiającym regresem populacji zająca szaraka na terenie całego kraju. Według leśników, jeszcze w latach 70. było w Polsce ok. 3,5 mln, obecnie jest tylko ok. 500 tys. sztuk.

Na pomoc zającom ruszyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Jenot”, którzy w dniu 15 września br. wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Bogatynia oraz Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej wypuścili na wolność 30 przedstawicieli tego gatunku, pochodzących z certyfikowanej hodowli z Łopuszna. Akcja zasiedlania odbyła się w okolicach Działoszyna.

 

 

To pierwsza odsłona akcji ratowania ginącej populacji szaraków na terenie Bogatyni, którą wspiera finansowo Gmina Bogatynia (w bieżącym roku kwotą 15 tys. zł.). O dalszy los zwierząt w ich naturalnym środowisku zadbają myśliwi.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. rothwasserer

    „Na pomoc zającom ruszyli myśliwi”. Zdelegalizować łowiectwo to od razu zrobi się żywiej w lasach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama