Bezpieczeństwo podczas wakacji tematem spotkania z młodzieżą

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu spotkały się z młodzieżą ze Szkoły Ponadpodstawowej w Zgorzelcu. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.

You are currently viewing Bezpieczeństwo podczas wakacji tematem spotkania z młodzieżą

Funkcjonariuszki rozmawiały między innymi o wpływie alkoholu i narkotyków na organizm młodych ludzi i uzależnieniu od niech. Omówiły także inne negatywne zjawiska towarzyszące spożywaniu alkoholu i zażywaniu narkotyków. Młodzież dowiedziała się na przykład o tym, w jaki sposób zmieniają się reakcje i zachowania nietrzeźwego kierowcy, jak długo alkohol, czy narkotyki mogą utrzymywać się w organizmie oraz jakie konsekwencje grożą jadącym ,,na podwójnym gazie”. Funkcjonariuszki przestrzegały uczniów przed ryzykownymi zachowaniami i związanymi z nimi konsekwencjami prawnymi.

 

 

Wizyta była również okazją do rozmowy na temat planów zawodowych młodzieży oraz omówienia specyfiki służby policjanta. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie wymogi musi spełnić kandydat, który chciałby wstąpić w szeregi formacji oraz jakie predyspozycje mogą się przydać w tym zawodzie. Zakres zadań realizowanych przez policjantów z rożnych pionów jest bardzo szeroki, tym samym różnorodność służby umożliwia realizację wielu pasji.

Wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu pod numerem telefonu 47 87 322 14 lub 47 87 323 06.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama