Wiemy, kiedy rodziny dostaną większe przelewy

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek podpisał nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Oznacza to, że świadczenie 500 plus wzrośnie do 800 zł. W przeciwieństwie do wielu innych aktów prawnych ten nie został podpisany w zaciszu gabinetu.

You are currently viewing Wiemy, kiedy rodziny dostaną większe przelewy

Komisja Budżetu i Finansów Publicznych 28 lipca nieoczekiwanie wycofała się z poprawki, na mocy której świadczenie 500 plus miałoby być podniesione do 800 plus z mocą wsteczną od 1 czerwca br. W efekcie Senat nie miał żadnych uwag do nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która podwyższa 500 plus o 300 zł. W poniedziałek 7 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał stawę.

800 plus z podpisem prezydenta. Od kiedy wypłata świadczenia?

Zgodnie z nią zmiana wysokości świadczenia nastąpi z urzędu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku. Wypłata pierwszego wyższego świadczenia ma nastąpić do 29 lutego 2024 r. z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

Uroczyste podpisanie przez prezydenta nowelizacji ustawy odbyło się w Tarczynie (woj. mazowieckie). W uroczystości wzięli udział premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg.

Program „Rodzina 500 plus” funkcjonuje od kwietnia 2016 roku. Świadczenie przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Obecnie ZUS wypłaca świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na każde dziecko. Co roku od 1 lutego ZUS otwiera nabór na kolejny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja roku kolejnego.

Jak zarobić na 800 plus?

Wyższe przelewy z ZUS być może pozwolą niektórym oszczędzić część pieniędzy. Choć bardzo często pieniądze te są wykorzystywane na bieżące wydatki, których przy dziecku nie brakuje, to są też tacy, którzy próbują świadczenie oszczędzać lub inwestować.

Sprawdziliśmy, ile może dać regularne odkładanie 800 plus w kilku wariantach. Niekiedy pozwoli to zapewnić dziecku bardzo dobry start w dorosłość. Magia procentu składanego sprawi, że wartość świadczenia urośnie nawet o 40 proc. Przy spełnieniu odpowiednich warunków odłożona przez 18 lat kwota może sięgnąć ponad 240 tys. zł.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. buldoczek

    Ale tylko dla zwolenników obecnego rządu bo po co kasa tym co szczekają na PIS a kasiorkę biorą ? 🙂

  2. qniady psk

    A tak narzekacie na tego prezydenta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama