65-lecie zgorzeleckiego Związku Filatelistów

Z okazji 65-lecia istnienia Koło Polskiego Związku Filatelistów nr 63 w Zgorzelcu zaprasza na wyjątkowy pokaz filatelistyczny „Filateliści dla Zgorzelca”, połączony z konferencją „Filatelistyka to nie tylko zbieranie znaczków. Rola hobby w życiu młodzieży”. Wydarzenie będzie jedną z imprez tegorocznych Dni Zgorzelca.

You are currently viewing 65-lecie zgorzeleckiego Związku Filatelistów

Członkowie koła od lat dzielą się z mieszkańcami Zgorzelca swoją pasją. Teraz chcieliby zachęcić do niej młodsze pokolenie, dlatego myślą o nawiązaniu współpracy ze szkołami, świetlicami i miejskim domem kultury. Czerwcowa konferencja to zaproszenie do rozmowy o filatelistyce, jako niedocenianej formie rozwijania zainteresowań, która wciąż może być atrakcyjnym hobby. Kierują je do wszystkich, ale szczególnie do młodych ludzi, do ich nauczycieli i rodziców i. W końcu nie samą szkołą żyje uczeń i chociaż edukacja jest w życiu młodych osób najważniejsza, to jednak dobrze wykorzystany czas wolny może być nie tylko odpoczynkiem od niej, ale także przyjemnym jej dopełnieniem. Kolekcjonerstwo, w tym filatelistyka, poszerza horyzonty, rozwija, pomaga pogłębiać wiedzę o świecie, a nawet zainteresowania artystyczne. W końcu znaczki wychodzą spod ręki znakomitych artystów, a zakodowane w tych małych skrawkach papieru, stemplach i kartach pocztowych informacje to kopalnia wiedzy o polityce, historii, sztuce, geografii, biologii, sporcie, ludziach i wielu innych …

 

 

Odszyfrowywanie tych wszystkich informacji, poszukiwanie błędów, które czasami – tak właśnie było w przypadku legendarnego już Mauritiusa – tworzą swoją własną historię i stają się pożądaną przez wszystkich legendą, może być naprawdę fascynujące. Z czasem filatelista łączy w sobie dociekliwość i systematyczność naukowca, intuicję detektywa, żyłkę hazardzisty i godną erudyty wszechstronną znajomość wielu dziedzin wiedzy. I wcale nie musi rezygnować z komputera, komórki, czy tabletu, bo one mogą być w tej pasji bardzo pomocne.

Z okazji jubileuszu koło planuje wydać kartkę pocztową i znaczek pocztowy oraz pocztowy datownik okolicznościowy. Te wyjątkowe pamiątki będzie można nabyć w czasie trwania pokazu filatelistycznego w sali konferencyjnej MDK. Całość przedsięwzięcia jest możliwa dzięki współfinansowaniu przez Urząd Miasta Zgorzelec.

Dni Zgorzelca, Miejski Dom Kultury:

  • 25-26 czerwca – Pokaz filatelistyczny „Filateliści dla Zgorzelca”
  • 25 czerwca godz. 11.00 – Konferencja „Filatelistyka to nie tylko zbieranie znaczków. Rola hobby w życiu młodzieży”

Loading

Reklama
Reklama