51. rocznica mszy prymicyjnej ks. Jerzego Popiełuszki

W niedzielę 11.06.2023r. Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wziął udział w uroczystej mszy świętej, z okazji 51 rocznicy odprawienia mszy prymicyjnej przez błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę, jednego z najważniejszych symboli oporu wobec komunistycznego reżimu w Polsce w latach 80. XX wieku.

You are currently viewing 51. rocznica mszy prymicyjnej ks. Jerzego Popiełuszki

Ksiądz Jerzy Popiełuszko został zamordowany 19 października 1984 roku przez funkcjonariuszy ówczesnych Służb Bezpieczeństwa, a jego męczeńska śmierć wstrząsnęła Polską i stała się symbolem walki o prawa człowieka oraz nieugiętej wiary.

Uroczystość rocznicy mszy prymicyjnej odbyła się w kościele św. Bartłomieja w Działoszynie, w którym to 11 czerwca 1972 roku późniejszy kapelan Solidarności ksiądz Jerzy Popiełuszko, jako świeżo wyświęcony kapłan odprawił w Działoszynie swoją pierwszą mszę św.

 

 

W niedzielę podczas uroczystej mszy świętej, podkreślano doniosłość przesłania ks. Jerzego Popiełuszki w obecnych czasach, w których wartości takie jak wolność, sprawiedliwość i solidarność są wciąż ważne.

Oddając hołd tragicznie zmarłemu kapelanowi, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński złożył symboliczne kwiaty pod pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

51. rocznica mszy prymicyjnej ks. Jerzego Popiełuszki powinna przypominać nam o znaczeniu wolności, sprawiedliwości i odwagi w obliczu opresji. Życie i działalność księdza Jerzego Popiełuszki nadal są inspiracją dla wielu ludzi dążących do obrony godności i praw człowieka.

Źródło foto: UMiG Bogatynia

Loading

Reklama
Reklama