4. Rajd Motocyklowy Weteranów Misji Wojskowych

24 maja br. do Zgorzelca przybyli uczestnicy „4. Rajdu Motocyklowego Weteranów” organizowanego przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Celem rajdu jest wspomnienie poległych żołnierzy, którzy poświecili swoje życie w służbie ojczyźnie podczas misji wojskowych.

You are currently viewing 4. Rajd Motocyklowy Weteranów Misji Wojskowych

W Zgorzelcu uczestnicy Rajdu oddali cześć swoim poległym kolegom spoczywającym na tutejszym cmentarzu komunalnym – st. szer. Tomaszowi Ługowskiemu oraz sierż. Wiktorowi Lenczewskiemu. W krótkich uroczystościach odbywających się przy asyście honorowej uczestniczyły rodziny żołnierzy spoczywających na naszym cmentarzu oraz Z-ca Burmistrza – Piotr Konwiński, który w imieniu całej zgorzeleckiej społeczności zapalił na grobach symboliczne znicze.

 

 

 

st. szer. Tomasz ŁUGOWSKI wstąpił do wojska 6 marca 1998 r.
Od 1998 do 1999 roku służył misji UNDOF w Syrii. Od 2000 r. służył jako sanitariusz w Polskiej Jednostce Wojskowej Okręgu Strategicznego 1508 w Mitovicy podczas misji KFOR w Kosowie. Śp. st. szer. Tomasz ŁUGOWSKI zginął 21 maja 2000 r. w wyniku nieszczęśliwego wypadku. (www.wojsko-polskie.pl)

sierż. Wiktor LENCZEWSKI urodził się w 1958 r.
Zawodową służbę wojskową rozpoczął w Sudeckiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza. W latach 1980-1982 pełnił funkcję dowódcy drużyny w Łużyckiej Brygadzie Wojsk Obrony Pogranicza. W 1987 r. objął obowiązki starszego kancelisty w 23. Brygadzie Artylerii Armat w Zgorzelcu. Brał udział w misji UNDOF w Syrii, gdzie zginął 8 sierpnia 1992 r. w wypadku samochodowym. (www.wojsko-polskie.pl)

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama