Mieszkanie w Zgorzelcu – niedługo nabór wniosków

Z końcem kwietnia zakończy się budowa osiedla domów wielorodzinnych przy ul. Lubańskiej. PFR Nieruchomości i zgorzelecki samorząd przygotowują się do ogłoszenia naboru wniosków na najem.

You are currently viewing Mieszkanie w Zgorzelcu – niedługo nabór wniosków

Późną wiosną na kameralnym osiedlu z infrastrukturą towarzyszącą, które spółka PFR Nieruchomości, zgodnie z założeniami programu Mieszkanie Plus, wybudowała przy ul. Lubańskiej, na terenie przekazanym przez zgorzelecki samorząd, zostanie oddanych do użytku 221 mieszkań wykończonych pod klucz, czyli gotowych do zamieszkania, ale bez mebli i sprzętu AGD. Większość, bo aż 104 mieszkania stanowią lokale dwupokojowe. Pozostałe 117 mieszkań to 96 lokali trzypokojowych, 11 czteropokojowych i 10 kawalerek.

Inwestor, spółka PFR Nieruchomości oraz zgorzelecki samorząd przygotowują się do ogłoszenia naboru wniosków. Wcześniej zainteresowani najmem poznają stawki opłat, które są jeszcze negocjowane przez miasto. Informacje o stawkach opłat, terminie rozpoczęcia naboru wniosków na najem oraz wskazówkami gdzie i jak go złożyć, zostaną opublikowane na stronie internetowej miasta – zgorzelec.eu.

Informacja o naborze przez SMS

Wszystkich, którzy do tej pory nie wpisali swojego numeru telefonu do bazy smsów SMS ZGORZELEC, zachęcamy aby dokonali tego na stronie sms.zgorzelec.eu lub wysłali krótką informację tekstową (sms) o treści : +MIASTO  na numer 664 078 400.  Dzięki tej usłudze będą Państwo poinformowani o uruchomieniu naborów wniosków oraz informowani o awariach, niebezpieczeństwach, zagrożeniach, utrudnieniach etc.

Trochę historii…

Program Mieszkanie Plus powstał w 2016 roku jako główny element Narodowego Programu Mieszkaniowego. Jego powołanie do życia zbiegło się z wygaszaniem programów Mieszkanie dla Młodych i Rodzina na Swoim, wspierających mieszkalnictwo w Polsce.  Nowy  program był skierowany do wszystkich grup społecznych i zakładał realizację inwestycji mieszkaniowych w całej Polsce. Celem było zwiększenie dostępności mieszkań dla osób, których nie stać na kredyt hipoteczny na zakup własnego lokum, ani na wynajęcie mieszkania na zasadach rynkowych. Oferowane w ramach Mieszkania Plus mieszkania miały powstawać w ścisłej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, prywatnymi inwestorami oraz spółkami Skarbu Państwa. W 2017 roku program podzielono na dwa filary: 1. część komercyjną z czynszem rynkowym i 2. część społeczną z czynszem regulowanym przez państwo. Od 2019 roku w praktyce funkcjonuje już tylko pierwszy, komercyjny filar. Mieszkania w Zgorzelcu powstały właśnie w jego ramach.

Warto wiedzieć…

  • mieszkania w Zgorzelcu będą przeznaczone wyłącznie na wynajem – bez możliwości dojścia do własności.
  • wysokość kaucji zabezpieczającej umowę najmu lokalu mieszkalnego stanowi 6-krotność miesięcznego czynszu
  • składający wniosek może liczyć na punkty preferencyjne, jeśli spełnia jedno lub kilka z kryteriów, które zawarto w uchwałach Rady Miasta Zgorzelec numer: 433/2022, 441/2022 i 486/2022

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. koszews psk

    lepiej wynająć niż dawać kasę deweloperowi żydowi

  2. baba

    6-cio krotnosc czynszu? taka kaucja? kogo na to bedzie stac?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama