Zoo Görlitz ma nowy plac zabaw!

Nowy plac zabaw można zdobywać już podczas tegorocznego Festynu Wielkanocnego.

You are currently viewing Zoo Görlitz ma nowy plac zabaw!

Począwszy od lata 2024 roku, goście odwiedzający Zoo Görlitz mogą odkrywać „Osłolandię” – nowy wybieg turyńskich osłów leśnych i zbliżyć się do tej bardzo zagrożonej, starej rasy – podczas karmienia i szczotkowania.

Szczególnie dzieci fascynują te łagodne zwierzętami o długich uszach, a wiele z nich marzy o tym, by pewnego dnia przejechać się na osiołku. Od teraz marzenia te będzie można spełniać na nowo powstałym placu zabaw z małym stadem osłów. Zarówno milusińscy jak i starsi mogą jeździć na naturalnej wielkości drewnianych kopiach osłów mieszkających obok: „Tesiniy”, „Melindy”, „Herberta” i „Camilli”. Podobnie jak ich pierwowzory, drewniane osły wykazują szczególne cechy rasy, takie jak długie uszy, stojąca grzywa, a także odzwierciedlają strukturę wiekową stada o różnych rozmiarach. Dlatego z placu zabaw mogą korzystać dzieci w każdym wieku. Drewniane osły mogą być „ujeżdżane” przez 365 dni w roku, pod bacznym okiem zrelaksowanej, mieszkającej obok rodziny osłów.  Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji Maxa, Eriki i Erny Ullrich.

 

 

Nowy plac zabaw można zdobywać już podczas tegorocznego Festynu Wielkanocnego. Program wielkanocny w dniach od 29 marca do 01 kwietnia 2024 przewiduje wiele atrakcji: młodzi odkrywcy mogą wybrać się na polowanie na Wielkanocne Jaja, codziennie o godzinie 10:00 i 15:00, wziąć udział w wyścigu taczek z obornikiem a także zakręcić kołem fortuny na rzecz ochrony gatunków. Wielkanocna zabawa z pisklętami i królikami jest gwarantowana. Prezentacje zwierząt o godz. 11.30, 14.30 i 16.00 dostarczą ciekawostek ze świata zwierzęcych mieszkańców zoo. Goście odwiedzający zoo w dniach od 29 marca do 7 kwietnia 2024 roku mogą wziąć udział w Wielkanocnym Rajdzie po zoo. Zoo zastrzega sobie prawo do zmiany programu z powodu złej pogody. Program wielkanocny i dalsze informacje, a także bilety online na stronie www.zoo-goerlitz.de.

Źródło: Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama