Złe wieści dla kierowców

Tankowanie tuż po Wielkanocy może nas uderzyć po kieszeniach.

You are currently viewing Złe wieści dla kierowców

Kierowcy muszą się liczyć z dalszym wzrostem cen paliw – prognozują analitycy z e-petrol.pl. Powodem jest droga ropa i słaba złotówka.

Ile kosztuje paliwo? Po świętach będzie droższe

„W nadchodzącym tygodniu ceny benzyny na stacjach mogą rosnąć” – prognozują w raporcie analitycy rynku paliw z e-petrol.pl.

Z ich aktualnych obliczeń wynika, że za najpopularniejszą benzynę Pb95 trzeba zapłacić średnio 6,51 zł/l, czyli o 8 gr więcej niż w ubiegłym tygodniu. „To najwyższa cena tego paliwa na stacjach od końcówki listopada ubiegłego roku” – podkreślają specjaliści.

 

 

Z kolei ceny oleju napędowego i autogazu utrzymały się na niezmienionym poziomie. Za te paliwa trzeba obecnie zapłacić odpowiednio 6,69 zł/l oraz 2,89 zł/l.

Jednak ten trend niedługo może się odwrócić. Zdaniem analityków ceny paliw podskoczą na początku kwietnia.

„Prognozy cen na nadchodzący tydzień nadal nie dają podstaw do optymizmu kierowcom tankującym benzynę. Szacowane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na początek kwietnia wyglądają następująco: 6,50-6,61 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 6,65-6,77 zł/l a dla autogazu 2,84-2,90 zł/l” – oceniają eksperci z e-petrol.pl.

Dlaczego paliwo drożeje?

Ostatnie podwyżki to wynik splotu dwóch niekorzystnych czynników. Po pierwsze, ropa naftowa jest droga. Po drugie, złoty osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego, a to właśnie ta waluta służy do rozliczeń za ropę.

Mimo podwyżek analitycy zwracają uwagę, że koszty tankowania przed Wielkanocą są niższe niż przed rokiem. „Różnice w cenach paliw nie są jednak duże, bo benzyna jest tańsza o 21 gr, a diesel jedynie o 5 gr” – wyliczają.

Źródło: finanse.wp.pl

Loading

Dodaj komentarz

Ten post ma jeden komentarz

  1. miku666-87

    a to ci niespodzianka że paliwo jest już ponad 7 zł A TAK OSKARŻALI obajtka że on chce na ludzkiej krzywdzie się zbogacić jak za czasów pandemii paliwo było po 6.60 TAKĄ WŁADZE wy ///ETYNI—- wybraliście to macie dziękujemy wam ///ci głosujący na ryżegouja i innych jego podnóżków sądzicie że paliwo teraz spadnie poniżej 7 zł ZAPOMNIJCIE bo wam źle z pisem to szykujcie portfele bo na 100% będzie gorzej i to WASZA WINA bo uwierzyliście temu rudzielcowi

Reklama
Reklama