Zielona ławeczka dla mieszkańców- edycja X

Mieszkasz na otwartym osiedlu, ale w Twoim otoczeniu brakuje zielonej przestrzeni do odpoczynku, relaksu, spędzenia czasu z sąsiadami? Chcesz to zmienić? Weź udział w X edycji konkursu ZIELONA ŁAWECZKA, w którym możesz otrzymać grant na stworzenie osiedlowego miniogrodu z ławeczką.

You are currently viewing Zielona ławeczka dla mieszkańców- edycja X

W projekcie można zdobyć grant na zakup roślin, ławki, ziemi, narzędzi i pozostałych elementów miniogrodu np. domków dla owadów. Maksymalna wysokość grantu to:

  • 3000 zł na miniogrody z obiektami mikroretencji;
  • 2500 zł na miniogrody bez tych obiektów.

CELE PROJEKTU

  • Zazielenianie publicznie dostępnych terenów osiedlowych w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.
  • Zapobieganie utracie wody poprzez stworzenie obiektów mikroretencji.
  • Zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie miniogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności.

 

 

DLA KOGO?

Do udziału w projekcie zapraszamy zespoły sąsiedzkie, czyli grupy sąsiadów, które chcą poprawić wygląd osiedla. Zbierzcie minimum 5 osób. Skład Waszego zespołu może się zwiększyć, gdy inni sąsiedzi włączą się w działania. Wybierzcie lidera. Będzie on Was reprezentował w kontaktach z administracją terenu i z nami.

Zgłoście ogólnodostępny teren w mieście powyżej 10 tys. mieszkańców.

Szczegółowe zasady udziału w projekcie znajdziecie w REGULAMINIE.

JAK ZGŁOSIĆ ZESPÓŁ?

Zgłoś zespół jako lider za pomocą przycisku –  ZAREJESTRUJ ZESPÓŁ. Wypełnij krótki formularz. Na mail, który podasz podczas rejestracji, trafi hasło, które pozwala na logowanie na stronie. Na zgłoszenia czekamy do 19 marca 2024 r.

Zarejestruj zespół –

Więcej informacji na temat konkursu, regulamin, formularze, a także porady oraz inspiracje przygotowane przez studentów architektury krajobrazu znajduje się na stronie zielonalaweczka.pl

Loading

Reklama
Reklama